top of page

Yeni Yıl

27.11.2016

Kasımdaki doğumgününden sonra benim için yeni yıl hazırlıkları başlar. Sebepli sebepsiz kutlama yapmayı çok severim aslında. Keşke daha çok zaman, daha az sorumluluğumuz olsa da bütün günleri kutlama havasında geçirebilsek diye düşünürüm sık sık. Özenilmiş, süslenmiş sofralar, temiz-düzenli evler, bakımlı insanlar..

Hayatta çok fazla çirkinlik yok mu maruz kaldığımız zaten? Biraz güzellik katmak lazım.

Önceki sene plastik yılbaşı ağacını atmıştım hatırlarsanız. Duvara yapıştırma ağaç yapmıştım. Bu sene de öyle yapmayı düşünüyordum ama Can ağaç almak istediğini söyleyince (evet evet ben de inanamadım bu talebe), kırmak istemedim onu :) Fakat ağacın boyunda bir türlü anlaşamadık ve ağaç almadan geri geldik eve. Ben de pazar gününü fırsat bilip yapıştırdım ağacımı duvara.

Kendime dore tema seçtim. Altın gibi bir yıl bekliyorum 2017den. 2016 benim için gerçekten zorlayıcı bir yıl oldu. Ocak ayından başlayıp hazirana kadar uzanan bir iş karmaşası yaşadım. Şuan çalıştığım pozisyona ulaşabilmek için aylarca, farklı kişilerle mücadele ettim. Çok yoruldum, çok kırıldım.

Bir diğer yandan ev taşıma telaşına girdim. Zaten kolay olmayan süreçte bitmeyen inşaat işlerine bir de bakıcı değişikliği eklendi. Daha beteri olamaz diye isyan ettiğim bir sırada annemin rahatsızlığı ile sarsıldım ve kendime geldim. Hayatta en önemli şey sağlık diye tekrar hatırlattım kendime. Fakat bunların hepsi fazlaydı benim için. Gücümün bittiği çok anlar oldu. 

İşte bunların hepsi yüzünden senden çok şeyler bekliyorum 2017. Bolca sağlık, hep sağlık, devamlı sağlık.

Diğerleri kısmetimizde olduğu kadar gelir zaten..

Bakıp da karar verip alamadığımız ağaçlar :)

İşte bu da bizim ağacımız. Altına konacak hediyelerini bekliyor. Çoraplar da her gün kızlar tarafından kontrol ediliyor içleri

şeker-çikolata ile doldurulmuş mu diye :)

Yeni yıl yazısı Frank Sinatra şarkıları olmadan bitemezdi :)

bottom of page