top of page

Yeni Yıl

03.01.2016

Yeni yıl büyük umutlarla geldi yine. Her sene, bir önceki sene yapamadıklarımızı düşünür, başardıklarımızla övünürüz. Eksik kalan ya da yanlış olan şeylere dair de yeni planlar yaparız zihinde. Pek çok kişi spora başlar mesela yeni yılla birlikte. Yeni diyetlere başlanır. Heves edilip ulaşılamayan ne varsa listelenir ajandalara. Benim en büyük isteğim sağlık. Sevdiklerim hep sağlıklı bir şekilde yanımda olsunlar.

 

Bu seneki yeni yıl akşamımız da geçen seneki gibi şehirdeki aile bireyleriyle(annemler ve ablamlar) toplanıp yemek yemek ve tombala oynamakla geçti. Çocuklu hayatın duraklarından biri herhalde. Bir kaç sene sonra onlarla dışarı çıkabilmeye başlayacağız, sonrasında ise gittiğimiz yerlere onlar gelmek istemeyecek ve arkadaşlarıyla olmayı tercih edecekler. Doğanın kaçınılmaz döngüsü. Ama ben nasıl ki evlenene kadar hiçbir yılbaşı akşamımı dışarıda arkadaşlarımla geçirmedim, kızlarım da farklı olamayacaklar bu konuda. Çok gerikafalı gelebilir belki size ama insanın hayatta sahip olabileceği en güzel ve en güçlü bağın aile bağı olduğuna ve özel günlerin de birlikte kutlanması gerektiğine inanıyorum.

 

Evdeki kutlama akşamımızda bu sene bir değişiklik vardı, ağaç yoktu :) Geçen sene duvara 2 boyutlu ağaç tasarlamıştım hatırlarsanız. Bu sene nereye baksam benzer örneklerle dolmuştu. Değişik bir şeyler yapmak gerekiyordu ama hem yeni ev telaşı, hem o dönem peşpeşe gelen hastalıklar bende ne fiziksel ne de zihinsel güç bıraktı. Biz de madem ağaç süsleyemiyoruz (zira çam ağacını da önceki sene atmıştım :) ) minik oyun evimizi süsleyelim dedik. Bir süredir oyun evine olan isteklerini kaybetmişti kızlar. Bu sayede tekrar gündeme geldi :)

 

Işıkları yakalayabilmek için karanlıkta çektiğimden pek de güzel pozlar çıkmadı ortaya aslında. Diyorum ya bu sene pek özensiz oldu yılbaşı süslemelerimiz. Senenin kendisi güzel olsun inşallah..

Üstünü şeker hamuru ile süslediğimiz kuzularımın hazırladığı

yılbaşı kurabiyelerimiz :)

Bu seneki tombalamız çok teknolojikti. Anneannesinin Ardaya hediyesi olan tombalada kürede dönen sayıları okuma çabaları çok güzeldi. Çocuklar büyüdükçe paylaşılan keyifli anlar da büyüyor bence :)

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page