top of page

Yaz Deftere

12.02.2014

Her blog yazarının bir hikayesi vardır yazmaya başladığı. Kimi çocuğunu anlatmak için kurmuştur blogunu, kimi yemeklerini. Gezip gördüklerini yazan da vardır, okuyup izlediklerini de. Ya da sadece yazar birileri, ne yazdığı değil yazdığı önemlidir. İşte şimdi de benim hikayemi anlatacağım. 

 

 

Üniversitede defter tutmaya başladım hazırlıkta. Kısa denemelerimi yazıyordum. Derken beğendiğim şiirlerden eklemeye başladım. Kendim şiir yazmayı denediysem de pek beceremedim düz yazıdaki kadar istediğimi dökmeyi. 

 

Zamanla değişti tuttuğum defterler. Günlük gibi yaptığım şeylerden çok, yaşadıklarımın bana hissettirdiklerini yazdım. Yazıların arasına küçük eskizler sıkıştı temel tasarım dersi aldığım sıralar. Oruç Hocanın doku çalışmaları nasıl işlediyse içime, deftere de giriverdiler kolayca. İstanbulun sonbaharından bir kuru yaprak girdi bazen. Bazen de Taşkışlanın avlusundan gözüme takılan bir silüet. Duyduğum bir şarkının sözünü yazdım unutmiyim diye. Beğendiğim bir resmi yapıştırdım ya da okuduğum bir makaleyi. Böyle böyle doldu taştı defterler. Küçüğü bitti büyüğü başladı, incesi bitti kalını başladı.

Eski defterlerimden biri :)

 

Çalışmaya başladım, evlendim, bitmedi defter tutkum. Yatağımın başucunda bekledi defterim. Her gece yatmadan karaladım bir şeyler. Ne zaman ki Dafne büyüyüp ortalığı karıştırır oldu, benim defterlerim kopuk sayfalarla ya da pastel boyalarla doldu. İşte o gün tanıştım blogumla. 

 

Daha önceden takip edenler bilir DafnesDesignerMom.blogspot.com'dan. 3 sene böyle yazdım. Selenle birlikte de şimdiki halini aldı. "... Anne"li bloglar meşhurdur ya biz anneler arasında, ki nasıl olmasın. İnsan anne olunca her ne olduysa içinde mutlaka anne de oluyor. Doktor anne, meraklı anne, neşeli anne. Benimki de tasarımcı anneydi bir nevi. Ne tasarımcılıktan vazgeçerdim, ne annelikten. Şimdi iki çocuk annesi olunca sadece "iki çocuk annesi"yim. Yanlış anlaşılmasın, ne işimi bıraktım ne de mesleğimi. Tam tersine daha çok şey yükledim hayatıma, hayata. Eskiden olmam dediklerim gibi oldum, yapmam dediklerimi yaptım. Her şeyden doldurdum hayata, aktaramadığım bir şey kalmasın diye çocuklarıma. İşte bu yüzden şimdi iki çocuk annesiyim, içi hayatla dolu. 

 

Not: "La Mamma Di Due" ikinin annesi demek İtalyancada. 

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page