top of page

Yarım Yıl

09.05.2014

İki çocuklu hayatımızın yarım yılı bitmek üzere. Bu pazar 11 Mayısta Selen tam 6 aylık olacak. 27 Nisanda da Dafne tam 3,5 yaşında oldu. İçinde bulunulan anlarda zaman çok ağır geçse de, çok zorladığı şeyler olsa da, dönüp bakınca "vay be" diyor insan, "ne çabuk büyüdüler" :)

Son iki gecedir iki kızım kendi yataklarında yatmaya başladı. Doktorlarımızın önerdiği gibi altı ayın bitmesini bekliyordum ki hafta içi başladım hemen uygulamaya. Dün bir arkadaşımın bana "Nasıl geçti dün gece, pek uyuyamadın galiba?" demesi üzerine verdiğim cevap şöyleydi; "iyi, çok fena değildi. 12ye doğru uyudum. sonra Dafne öksürüp kusarak uyandı. tam o uyudu Selen 1:20de ağladı. 2 buçuk gibi Dafne rüyasında korkup ağladı. 3 ile 3:30 arası Selen emziğini fırlatarak her 5 dakikada bir ağladı. sonra 5e kadar güzel uyudu. bu arada Dafne üstünü açtığı için bir kaç kez uyanıp örttüm. sabah 5te Selen yeniden ağladı ama emziği verince yine uyudu. en son da 6da Selen kalktı, 7ye doğru da Dafne". Benim sözüm bitince yüzündeki "ahhh zavallııım" ifadesi gözümden gitmiyor hala :) Ama çok şükür, alışma dönemi için bence yine de iyi başladık!  

Şuanki halimize ait parantezi kapatırsak, ben bu süre boyunca pek fazla fotoğraf yayınlayamadım Dafnenin gelişiminde yaptığım gibi. Her ay düzenli yayınladığım klasörleri vardı Dafnenin, ve bununla gelen hayranları da :) Bana son zamanlarda çok fazla sorar oldular neden aylık bildirime devam etmiyorsun diye. Artık iki çocuğumun çoğu fotoğrafı ortak olmaya başladı doğal olarak. Ayrı ayrı kareler yakalamaya çalışsam da olaylar aynı olunca keşisiyor hep yolları :) Bu sefer fotoğrafları klasörlemekte zorlanır oldum. Mesela eskiden laptopta Daf 3 aylık, Daf 4 aylık,....Daf 3 yaşında diye gidiyordu klasörler. Selen doğduktan sonra karıştı düzen. Hangisinin adına yapsam bilemedim :) Sonunda Mart, Nisan, Mayıs diye toplar oldum. İşte şimdi de tembelliği bırakıp geçen ilk 6 ayda neler yapmışız, benim güzel kızlarım nasıl olmuşlar düzenleyeyim istedim.

Daha çok fotoğraf ağırlıklı bir paylaşım olacağı için buraya tekrar hepsini eklemek yerine facebookta paylaştığım klasörün linkini veriyorum. Buyrun burada.

Bu resim de buraya demo olsun :)

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page