top of page

Ürün Önerileri

23.10.2014

Kullandığım ve çok memnun olduğum ürünlerden bahsedeceğim şimdi.

 

Güneş alerjili biri olarak, güneşin kendini hissettirdiği dönemlerde elimi kolumu sallayarak dışarı çıkabildiğimi, denizde-havuzda şezlonga uzanabildiğimi hatırlamıyorum. Mutlaka ve mutlaka koruyucu sürmem gerekir her evden çıkışta. Makyaj altına uygulanabileninden tutun da, tuzlu-klorlu suya dayanıklı olanına, cilde ağır gelmeyenine kadar pek çok markayı denedim. En son Dead Sea Spa Magik'te karar kıldım ve yaklaşık 2 senedir onu kullanıyorum. Fakat yaklaşık 1 ay önce bir ürünle tanıştım ki özellikle şuan çok işime yarıyor. 

 

Sabahtan akşama kadar hiç makyajsız gezdiğim tatil günlerinin bitişiyle birlikte cildimde daha az parlayan,makyajla sıkıntı yaratmayacak, yani vıcık vıcık olmayan bir kurtarıcıya ihtiyacım vardı :) Ben fondoten gibi sıvı kapatıcılar da kullanmadığım için güneş koruyucumun da pudra oluşu, gün içinde istediğim kadar tekrar tekrar sürme rahatlığı beni benden aldı. Jane Iredale'in Powder-Me SPF'si bahsettiğim ürün. Uzun süredir kozmetik ürünü kullanmıyorum makyaj malzemelerimde. Yediğimiz içtiğimiz şeylerin doğal olmasına dikkat ederken, cildimize sürdüklerimizin de doğal olması gerektiğini unutabiliyoruz bazen. Daha önce de bahsettiğim gibi ben artık tüm temizleyici-nemlendirici ürünlerimi, şampuanımı, diş macunumu/fırçamı, güneş koruyucularımı ve de en önemlisi makyaj malzemelerimi eczaneden alıyorum. Ne duty-freelere ne de pek havalı kozmetik mağazalarına adım atmıyorum, yakın çevremde gördüklerimi de özellikle uyarıyorum. Jane'nin serisiyle de eczane turlarımdan birinde tanışmıştım. Şimdi bu aileden güneş koruyucu pudra da girdi hayatıma. İnanılmaz pratik bir ürün. 30 faktörlü. Farklı renk seçenekleri var. Ben çok bronz olmayan bir rengi seçtim ki gün içinde bazen pudra yerine de sürüyorum. Özetle; çok memnunum, tavsiye ederim :)

Şimdi gelelim diğer ürünlere. Hava sabahları artık serin bile değil soğuk olmaya başladı. 8de evden çıkan insanlar için neredeyse kış geldi. Makyaj ürünleri arasında ruj pek kullanmadığım, hiç de sevemediğim bir üründür. Ama soğuk günlerde dudak koruyucular gerekli oluyor. İtalyadayken Dafne için aldığımız bir dudak koruyucu var. Bottega Verde'nin Argan yağlı koruyucusu. Fas'a gittiğimizde her yerde Argan yağlı ürünler gördükçe "amaaan ne de abartıyorlar" demiştim. Ama gerçekten herhangi bir koruyucudan daha hızlı etki ettiğini yaşayarak gördüm :)

Kendim için de aldım bundan. Epey kullandım. Hatta benimki bitti, Dafneninki hala bitmedi. Kendime daha sonra yeni bir ürün daha denedim. Koruyucu olarak çok başarılı, üstelik bir çok renk seçeneği de var, isteyenler aynı zamanda renklendirebilir de. 

Bu doğal ürünleri önermesi benden, tercihi sizden :)

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page