top of page

Sonbahar İçin 5 Yeni Saç Stili

05.10.2015

Temmuz oldu, yaz bir türlü gelmedi diyorduk. Rüzgar gibi geldi geçti. Bir yaz çocuğu olduğum için mi, tatillere doyamadığım için mi bilinmez hiç bana yetmedi bu seneki yaz. Sonbahar da birden geldi. İlk günler gelişini inkar ettim. Hala sandalet, etekle geziyordum ki üşütünce aklım başıma geldi. Dolaplar karıştırıldı. Yazlıklar kalktı, kışlıklar yerleştirildi. Değiştirildi günlük düzenler. Bu değişime yeni sezon yeni saçlarla girmek isteyenler için

2015 Güz Sezonuna bomba gibi düşecek saç modelleriyle ilgili yazayım dedim.

Yazdıklarımdan bir modeli kendimde uyguladığım doğrudur :)

1. Kızgın Peri

Bu sezon yuvarlak tatlı kesimler yerini daha keskin hatlara bırakıyor öncelikle. Muntazam tek boy yerine, kat kat düzensiz kesimler çıkıyor karşımıza. Farklı boylar, farklı renkler, hatta farklı dokular bir araya geliyor. Kristen Stewart bu kesim için en güzel taşıyıcı. Elmacık kemiği, boyun ve enseyi ön plana çıkaran iddialı ve seksi bir model.

 

Uygulama İçin İpucu;

Saçın uzun tarafına sprey sıkıp karışık kurutun. Avcunuza dağıttığınız hafif bir waxla hatları belirginleştirin. 

 

Scarlett Johansonn bu fönü ile başarısız bir örnek bence. Kuru-karışık iken daha etkili görünüyor bu model.

2. Karışık Minyon

Tatlı açılı Bobları unutun bu sezon. Çaba göstermeden yüz hatlarını vurgulayacak karışık kütler geliyor. Sienna Miller en başarılı örneklerden biri. Her bir teli başka yöne dönen saçları şekillendirmek de çok kolay, uçları ve dipleri farklı tonları tutturan renkleri de. 

 

Uygulama İçin İpucu;

Saçınızı parmağınıza dolayıp kurutun. Açtıktan sonra wax ile sabitleyin.

Alexa Chung da iyi örneklerden..

3. Modern Farrah Fawcett Tarzı

1970lerden ilham alan bu model hanım hanımcık görüntüyü yakalamak isteyenler için biçilmiş kaftan. Yüzünüzün genel hatlarını çevreleyen bu modelle doğal güzellik vurgulanıyor.

 

Uygulama İçin İpucu;

Saçınızın önünü parmağınıza dolayarak hareketli bir şekilde kuruturken, diğer kısımları kendi haline bırakarak kurutuyorsunuz. Tamamen kuruduğunda hafif bir sprey ile sabitliyorsunuz.

Lucy Hale bu kadar romantik bir model için fazla vamp bir etki yaratmış bence..

4. Körelmiş Orta Kesim

Karışık ve asi kesim bir uçtan tırmanırken, sakin düz saçlar diğer uçta kendini korumaya devam ediyor. Saçın katlarının vurgulamadığı, orta boy bir kesim bu model için ideal. Kendall Jenner bu modeli iyi taşıyanlardan.

 

Uygulama İçin İpucu;

Saçınız ıslakken düzleştirici bir balsam uygulayıp fırça ile yukarıda aşağıya doğru sürekli olarak fırçalayarak kurutun. Kuruya saçın dağılmasını engellemek için wax ile hepsini ortada birleştirin.

Elizabeth Banks çok düz olan modeli perçem ile kıralardan..

5. Tamamı Derecelendirilmiş Katlar

Karışık ve asi bir saçım olsun fakat uzun olsun istiyorsanız bu model tam sizlik. Denizkızı dalgası ve hacim veren katları ile Suki Waterhouse bu modelin başarılı isimlerinden. Hacim, kolaylık ve doğallık bu kesimin anahtar kelimeleri.

 

Uygulama İçin İpucu;

Hacim verici sprey ile saçları işleme hazırlayıp, küçük tutamlar halinde burgular oluşturun. Bunları kurutma makinesi ile belirgin hale getirin.

Megan Fox da örnek olarak verilebilecek biri ama kendisi zaten o kadar hoş ki ne yapsa yakıştıracağız :)

İşte bizi sonbaharda yeni bir enerji ile tazeleyecek modeller. Siz de seçin birini.

Soğuk günlerde içiniz sıcacık kalsın :)

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page