top of page

Sıra Bende

14.12.2015

Dafne'nin okulunda her sene düzenli hale gele bir aktivite, Sıra Bende. Çocuğun velisi/leri katılarak sınıftaki tüm çocuklarla bir etkinlik yapıyorlar. 

 

Biz bu sene kitap yaptık birlikte. Aslında benim aklıma ilk önce öykü kitabı gelmişti. Ama önceki seneden tecrübe ettiğim şekilde çocukların o an çok heyecanlandıklarını, zihinsel yoğunluktan çok fiziksel yoğunluğu olan aktivitelere daha kolay uyum sağladıklarını biliyordum. Bu yüzden bol kesme-yapıştırmalı bir şeye daha rahat katılım sağlayacaklarını düşündüm. 

 

8 temel renk için sayfalar hazırladım. Bir kapak sayfası, bir de yazarın resminin olduğu final sayfası ekleyice kitap oldu bitti. Farklı renklerde değişik nesnelerin resimlerinin olduğu kağıtlar dağıttım. Amacım, her çocuğun beğendi nesneleri kesip yapıştırmasıydı ama bir de gördüm ki çocuklar hevesle tüm nesneleri kesmeye başladılar :)

 

Yapıştırmalar bitince zımbalayıp bantladık ve kitaplarımız tamamdı. Öğretmenleri de ilerleyen saatlerde bu resimlere hikaye kurgulamayı önerdi ki, tam da benim istediğim gibi sonuçlandı. 

 

Bizim çok keyif aldığımız, çocuğumuzun arkadaşlarıyla zaman geçirme fırsatı yakaladığımız güzel bir aktivite oldu :) Dafne'yi öksürdüğü için evde dinlendirdiğimiz bir haftaya denk geldiği için endişeli şekilde gitmiştim okula. Sınıfta pek çok çocuğun hapşurup öksürdüğünü görünce, neden bir türlü iyileştiremediğimizi de anlamış olduk :)

Bir gün sonrasında ise yine okulda veli katılımlı Kodlama ve Robotik Atölye çalışması vardı. Seleni de alarak maaile gittik. Lego her ikisinin ilgisini çekse de, Selenle bazı anlarda okulun içinde dolaşmaya çıkmak zorunda kaldık tabi :) Arda abilerinden geçen bir Lego istekleri var bu aralar kızların. Hatta yılbaşı siparişleri bile belli. Bu döneme bir de bilgisayar kontrollü programlama ile Legoları hareket ettirme eklenince çok keyifli bir paylaşıma dönüştü. 5 gün okula gidemeyen Dafne, bu 2 aktivite ile biraz toparladı durumu :)

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page