top of page

Selen'in İlk Dişi

13.05.2014

Geçen hafta iki kızımın yanında, onların odalarına konuk olarak uyumaya başladığımızı yazmıştım. Doğduğundan beri zaten kendi yatağında uyumaya alışmıştı Selen. Hep birlikte yatak odasında yatıyorduk; bizim büyük yatak ve iki kızın yatakları. Gözünüzün önüne geliyordum herhalde nasıl bir ortam olduğu :) Derken Dafnenin okulla birlikte rutine bağlayan hastalıkları Selene de bulaşmaya başlayınca iki kardeşi ayırma kararı almıştık ve Dafne beni seçmişti. Selenin de seçme hakkı kalmadığı için babasıyla uyumaya başlamıştı. Geçen hafta hastalıkların azalmasıyla ve Selenin 6 aylık oluşuyla birlikte birleştirdik kardeşleri :) (dün akşam yeni bir astım atağı geçirdiği için Dafne ile yatak odasında uyuduk ama bugün düzene kaldığımız yerden devam edeceğiz).

İlk gece epey zorlandım iki kızım da uyurken. Dafne "deli yatan" çocuklardan. Dangır dungur döner gece boyu, yanındakinin kafasını-gözünü dağıtır :) İki kişilik yatakta biraz daha kurtarma şansım vardı ama Dafnenin yatağında resmen yapışık uyuduk, ben de gece boyu bol bol tekme-tokat yedim :)

Dafnenin sesine henüz alışık olmayan Selen(daha doğrusu gece hiçbir sese tahammülü olmayan Selen) gece boyu uyanıp durdu. Yastıkla yorganla mücadelesi boyunca söylenir Daf, bu sesler de Seleni hep sıçrattı.

İkinci gece daha iyiydi ama Selenin mıkırtıları gece boyu bitmedi. Vay be zormuş gerçekten iki çocukla uyumak dedim. Derken Selenin mızıldanmaları gündüze de yayılmaya başladı. Daha az uyuyan, daha az beslenen bir bebeğe dönüştü. Ve sonuç olarak da Cumartesi günü ilk dişi fırtladı :) 6 aylık oluşundan bir gün önce, bana anneler günü hediyesi olarak bir minik pirinç tanesi verdi :) Şimdi biraz daha rahatladı ilk diş sıkıntısını atmasıyla ama, diğer dişleri de epey kabarmış. Peş peşe gelebilir dedi doktorumuz. Alarm modumuz devam ediyor yani :)

Altıncı ayı doldurması ve dişinin de çıkmasıyla yemek mönüsü epey genişlemiş oldu :) Sabah ablasıyla birlikte kahvaltıya oturup, akşamları bizimle çorbasını içer oldu. İnsan günlük telaşta farketmiyor ama çocuklar gerçekten çok hızlı büyüyorlar. Allah herkesin çocuğuna sağlıklı güzel ömür nasip etsin :)

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page