top of page

Roma-Ocak 2018; Yılın İlk Tatili

Olur mu olmaz mı derken ne çabuk geldi geçti bile yılın ilk tatili. Bu tatili benim çalıştığım zamanlarda organize ettiğimiz için süresi biraz kısaydı. Şimdiki aklım olsa bir haftayı kapatırdık :D Gerçi çocuklarla gidince 1 haftanın sonucu daha ağır olabilirdi. Ama hamama giren terler derler..


Deniz-güneş-kum tatillerinde bile öğlene kadar uyuyan, günün kalanını plajda geçiren, odaya da akşam yemeği saati dönen bir aile olamadık. Kimimizin güneş alerjisi var, kimimiz uykudan kaçmak için sebep arıyoruz :) Hal böyle olunca bizim için tatil yat-dinlen olamadı henüz. Madem her türlü yoruluyoruz hiç değilse gördüklerimiz yanımıza kar kalsın.


İşte yine böyle bir hareketle çıktık yollara. Ablamlarla çıktığımız her tatil gibi, bu da çok iyi geldi bize. Her seferinde söylüyorum, tatiller başka çocuklu ailelerle çıkıldığında daha keyifli, hatta daha kolay hale geliyor.


Süre kısa, gezilecek yer çok olunca sıkı bir program yaptık. Ardamın ateşlenmesiyle biraz değişti tabi programımız.


Artık yurtdışında araç kiralamadan da gezebileceğimizi gördük Roma turunda. Havaalanından otele trenle, otelden günlük rotalara metro ile ulaştık. Selenin henüz yavaşlamayan mide bulantısı sebebiyle taksi pek tercih ettiğimiz araç olmadı.


(araya çok zaman girip yazmaya fırsat bulamayınca ilk zamanki coşkuyu yitiriyor maalesef insan. ben de yazıyı fazla uzatmadan fotoları ekleyip bitiriyorum)


Tatilin Foto Albümü :)


Ne çabuk doluyor bu çantalar :)


Gezdiklerimiz;

İtalyan Mutfağı;Bu kadar yolculukta zorlanmadınız mı? Ne kolay çocuklarınız var :) Buyrun yolculuğumuz;

Neden her tatile taşınırmış gibi çok çantayla gidiyoruz? Çünkü çocukları telefon ya da tabletle oyalamıyoruz. Her zaman yanımızda onlar için çeşitli oyuncak, kitap, etkinlik malzemeleri oluyor :)


THY'nin uçakta verdiği %100 doğal oyuncaklara ba-yıl-dım :) Bir uçak, bir uçak personeli, bir de Vecihi şapkası çıktı keten kesenin içinden.
Bir sonraki tatili iple çekiyorum :)

bottom of page