top of page

Pamuk Prenses ve 7 Cüceler!

25.11.2016

Geleneksel kutlu doğum haftası şenliklerimiz tatlı yeğenim Arda'dan sonra Selen'in doğum günüyle devam ediyor her sene olduğu gibi. Selen kendi için Pamuk Prensesli bir kutlama seçti. Neyse ki evde daha önce Dafne'ye aldığımız kostüm vardı, fazla uğraşı gerekmedi. :) Pastayı büyük kırmızı elma şeklinde yaptırdık. Ve tabi ki yine tatlı komşum Pastaperest Serap Hanım yaptı. Ve yine şahane lezzetli oldu. Akrabalar içinde bir kutlama olduğu için abartıdan uzak, samimi bir gün oldu.

İkinci çocuklar daha hızlı büyüyorlar derler ya, son derece doğru. Çünkü iki çocuklu hayatta zaman kesinlikle daha hızlı akıyor. Büyük çocuk da küçüğün gelişimine hep hız katıyor. Selen ne ara 3 yaşını doldurdu da okula başladı bile, şaka gibi :)

Maskeli anneanne, babaanne, teyze üçlemesi :)

Selen Pamuk Prenses olunca, Dafne de kötü kalpli cadı olmak istedi. Daha önceki senelerden cadılar bayramı kostümü vardı, oldu bitti :) Arda'ya da bir prens tacı çaktık. Büyüklerse birer cüce kağıdı seçti. Ben Uykucuyu kaptım. Belki gelecek günlere, yıllara faydası olur diye ümit ederek :)

Dafne'nin ilk 3 yaşını da akrabalar arasında kutlamıştık, o yüzden Selen'de bozmak istemedim kuralı. Ama Dafne'nin kutlamalarından gördüğü için biraz söylendi tabi Selen benim niye arkadaşlarım gelmiyor diye. Seneye kutlamayı kaç kişilik yapacağımız belli oldu :)

Aslında doğumgünleri bahane, ben geniş aile toplanmayı çok seviyorum. Günü birlikte geçirmek çok keyifli oluyor. Çalışan anne-babanın çocuğu olan kuzularım da ilgiye doyup taşıyorlar. Hatta biraz şımarıyorlar bile :) Yeni evdeki alan rahatlamasıyla birlikte misafir ağırlamak da daha kolay ve zevkli bir hale geldi.

Şimdi sırada yeni yıl kutlaması var :)

bottom of page