top of page
 

 

Açıldı, açılmadı, ertelendi derken 28 Eylülde açıldı okullar. Şehirdeki açılışını erteleyen nadir özel okullardan birinde okuyor Dafne de :) Açılışın ötelemesine pek üzüldü tahmin edebileceğiniz gibi :)

 

3 gün 11-13 arası 2şer saatlik oryantasyon programına katıldı. İlk gün bacağıma yapışıp ağladı.

Okullar A-çı-lı-yor Mu?

29.09.2015

Bebeklik arkadaşı Ece ile geçen seneki gibi bu sene de aynı sınıfta olmaları büyük avantaj oldu. İlk günün sonunda Selenle birlikte almaya gittik Dafne'yi. Ablasını görünce hemen yanına koştu, BSK dersine katıldı minnak da :)

 

İkinci gün daha ılımlıydı. Bir kaç motivasyon cümlesi ile toparladık. Üçüncü gün izin alıp gelemedim, Gamze ablası ve Selenle gitti. Bu kadarı iyi gibiydi. Sadece 1 gün ağlayarak atlattım sanırım diye düşündüm.

 

Üzerine bayram tatili girdi. Hem de ne tatil. Sadece ailesiyle değil, sevdiği arkadaşlarından biriyle de geçirince zamanı, tadından yenmedi tatil. (önceki yazıya ulaşmak isteyenler için). Böyle bir haftadan sonra bana bile zor geldi işe gitmek. O nasıl istesin ki? 

 

Dafne okulu sevmeyen bir çocuk değil. Ama evi okuldan daha çok sevdiği kesin. Çünkü evde istediği gibi oyun kurguladığı bir kardeşi bir de ablası var. Tek başına oyuncaklarına bırakılmış olsa, belki sıkıntıdan patlar ve koşa koşa giderdi okula. Ama öyle değil düzen. Okula kolay gitsin diye de değiştirmeyi düşünmedik bu durumu aslında.

 

İlk günün sabahı daha yataktan ağlayarak kalktı Dafne okula gitmeyeceğim diye. Geçen sene söylediğim beyaz yalana devam ettim ve "kardeşin de gidecek okula" dedim. Az da olsa etkisi oluyor evde kimsenin kalmayacığını bilmesinin. Daha önceki sene aldığımız Pedagog Ayşen Oy'un kitap serisinden Okula Gitmek İstemiyorum'u geceden hazırlamıştım bir kenara. Sabah Dafnenin ağlamasıyla karşılaşınca hemen girdik bizim yatağa okumaya başladık. Kitabı bitirdiğimizde Dafne zaten tavşan dişli gülücük moduna geçmişti. Benim hazırlandığım sürede bir kez de kendisinin kitabı incelemesini istedim. Yanına geri döndüğümde babasına övünerek Ege'nin (kitaptaki karakter) yaptığı gibi yapmayacağını ve okula gideceğini söyledi. Giyinip hazırlandı.

Beklediğimden sakin bir şekilde ayrıldık okulun kapısından.

Boynuma sarılan kollara ve surattaki ifadeye dikkat lütfen :)

Gün boyu kulağım telefonda okuldan haber gelecek mi diye bekledim ama arayan olmadı. İkinci günü de olaysız atlattık. 3ü de devirdik mi, tekrar sıkıntı çıkmaz umarım. Bir sonraki tatile kadar tabi :)

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page