top of page
 
 - İçinizdeki kötülükleri salın. 
- Salalım mı hocam?
- Salın salın
- Hocam bak salıyorum..
 
Recep İvedikten bu replik :) Bazı insanların anlayamadığı kadar çok severim Recep İvedik serisini,

repliklerini de ezbere bilirim :D 
 
Bu aralar pek çok nefret kokan mesaj dönüyor sosyal medyada. Herkes birilerine laf söyleme derdinde. Ben de geçen sezon benzer tuzağa düşmüştüm. Birilerine kızmış, öfkelenmiş, sonra da blog yazılarıma ara vermiştim. Ne oldu? Hiç. Kimsenin bu öfkeye değmeyeceğini farkettim. Çünkü o an duyduğum öfkenin bedenime, yaşam kaliteme verdiği zararı, o kişilerin varlığının telafi etmesi mümkün değil. Eeee ne gerek var değmeyecek insanlar için kendimi üzmeye?
 
İşte sonra yine döndüm yazmaya. Ama akıllanmış olarak. Bir kere dili yanmış, ve artık üfleyerek yiyerek!
 
Şimdi benzer şeyler görüyorum etrafımda. Ulus çapında dolaşan bir nefret duygusu var o ayrı. Bir de bireysel zorlamalarımız var. Aman biri bize laf mı söyledi, aman birinin paylaşımını mı beğenmedik, hemen saydırmaya başlıyoruz. Yok sosyal ortamları terk ediyoruz, yok iğneleyici mesajlar paylaşıyoruz. Oysa yapılacak çok basit. Evinizde çürümüş bir çöp kokusu varsa evi mi terk edersiniz? Hayır. Çöpü alır atarsınız evden. Hatta bir de cam-kapı açıp bir güzel havalandırdınız mı var mı kendi evinizden güzeli :)
 
Blog yazmayayım demek gerçekten yanlış karardı benim için. Ben ne yaptım mesela geri dönüşümde? Yine yazdım gönlümce. Ama bu sefer kendi okuduklarımı daha titiz seçtim. "-mış gibi yaşanan" hayatların sahte içerikli kurgu bloglarını attım takip listemden. Bana negatif enerji veren insanları da çıkardım arkadaş çevremden. Ve hatta aralarda mikser görevi yapan insanlarla da "merhaba" seviyesine çektim arkadaşlığı. Canımı sıkan 100 kişidense, içimi açan 10 kişi olsun dedim yanımda. İyi de yapmışım. 
 
Hala "ah bilmemkim şunu yapmış, bunu demiş" diyenler çıkıyor karşıma. Açılmadan iade ediyorum sözlerini. Canını birşeyler ya da birileri için sıkan tüm canım arkadaşlarıma da tavsiye ederim bunu. Fazlalıkları atın hayatınızdan. İçi boşaldıkça ağırlaşır hayat. Siz temizleyin kalbinizi, bırakın kötülükleri kendilerine dönsün. İsteyenler hep fesatlığa çalışan zihinleriyle debelenedursunlar, biz enerjimizi güzelliklere harcayalım. Eveeeet derin bir nefes alıyoruz ve salıyoruz içimizdeki kötülükleri. Saldık mı? :)

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page