top of page

Trendsetter

29.01.2014

Blogumda daha önceleri farklı köşelerim oldu. Iconcanı ve Haftanın Rüküşünü büyük bir hevesle başlatsam da devamını getiremedim. Eleştiriye açık olmayan toplumumuzda küçük insanların büyük gölgeleri düştü üstüme. Kimseyi olgunlaştırmaya çalışacak gücüm kalmadığı anda da kapattım köşeleri.

Şimdi kendime bunların hepsini topladığım yeni bir köşe yaratıyorum, trendsetter. Tofaştaki "color&material" uzmanı görevimde 8. yılım bitti. Ne yapıyorum bu görevde? Yeni model araçların özel serileri için renk-desen-malzeme konseptleri hazırlıyorum trendler ve hedef kitle doğrultusunda. Sunulan alternatiflerden seçilen konsepti de araca uyarlamaya çalışıyorum. Kısacası son dönemlerde herkesin bir ucundan kendine yapıştırdığı trendsetterlık yapıyorum araçlar için.

Tabi benim yaptığım trendsetterlık Eda Taşpınarın yaptığı gibi "ben bunu giydim moda bu oldu" rüzgarıyla esmiyor. 3-5 sene ilerisi için otoritelerin belirlediği yönler doğrultusunda hazırlıyorum. Biraz eğitim biraz da tecrübeyle arkasını boş bırakmadan "bu trend olacak" diyebiliyorum artık. Yaptığım projeler de beni hayal kırıklığına uğratmıyor çok şükür.

 

 

Trend kim için, kim tarafından

Şimdi de işten bu kadar uzak kalmışken aslında tasarımdan uzak kalamadığımın sonucu olarak bu köşede beğendiğim/beğenmediğim tasarım objelerinden bahsedeceğim. Bazen ütopik nesnelerden, bazen de hayata karışmış örneklerden kullanacağım.

Şimdilik genel bilgilendirme bu kadar. Hamileliğimin son zamanlarından beri evde yaptığım bazı değişiklikler, bazı yeni tasarımlar var aklımda bu köşede yer almasını istediğim. Bekleyin beni :)

bottom of page