top of page

Yaz Kitapları

06.07.2017

Havaların ısınmasıyla birlikte insanın kendini denize, güneşe kaptırdığı, ev içi aktivitelerin zorlaştığı dönemlere girdik. Pek çok kişi için kitap okumak zaten zor bir "hobi(!)"yken, yaz boyunca imkansız hale geldi. Her fırsat buluşumuzda kendimizi dışarı atıp dağ-bayır gezmek istiyoruz çünkü. Pek haksız da sayılmayız. Kış boyu o kadar kapanıyoruz ki evlere-ofislere, doğayı unutuyoruz. 

Siz de benim gibi misiniz bilmem ama ben yaz döneminde daha hafif, daha eğlenceli kitaplar okumayı severim. Hava güzel, gökyüzü ışıldar, deniz parlarken zor gelir tarihi kitaplar okumak, dedektif romanları takip etmek. Keyif verici maddeler arasına bol buzlu Baileys ile romantik-komedi kitapları girer benim için. 

Bu yazki başlangıcı ofisteki bir çalışma arkadaşımın kitaplarıyla yaptım. "Neden Evlenmedim?" ve "Gelmeyen Pazartesi" kitaplarının yazarı Barış Efendioğlu, işe yeni başladığım yıllarda İtalya'da da sık sık rastlaştığım bir iş arkadaşım. Tanıdık birinin kendiyle ilgili yazdığı kitapları okumak benim için değişik bir tecrübe oldu :)

 

Bir mühendisin ilişkilerini eğlenceli şekilde anlattığı kitap serisini tavsiye ederim.

Yazardan aldığım bilgilere göre serinin 3. kitabı da yolda :)

bottom of page