top of page

Gökkuşağı Sınıfı Anneleri

10.10.2013

Dafne'nin okula başladığı ilk zamanlar çok fazla okulunda zaman geçiremiyordum. O yüzden diğer annelerle kaynaşamamıştım. Fakat bir gün Dafne'yi bırakmış eve dönerken annelerden biri bana grup kurduklarını söyleyip telefon numaramı istedi.

O günden beri tüm annelerin Whatsapp'ta yazıştığı bir grubumuz var, Gökkuşağı sınıfı anneleri :) (*belki ileride facebook grubu da kurarız :) ) Bütün gün aklımıza gelen her konudan yazışıyoruz. Okulla-öğretmenlerle ya da çocuklarımızla ilgili endişelerimizi paylaşıyoruz. Birbirimize sırlar verip, destek oluyoruz.

Bizim birbirimizle bu kadar kuvvetli bağ kurmamız çocuklara da yansıyor tabi. "anne, ...'in annesi de senin arkadaşın mı?"diye soruyor Dafne ve ben evet deyince daha ilgiyle gidiyor okula. 

Ailelerin çoğu yakın çevreden zaten. Çoğu yürüyerek geliyor okula. Soğuk sabahlarda sitenin diğer ucundan yürümek bile eziyet olunca arabaya binenler var. Herkes komşu olunca konuşacak şeyler bir anda iki katına çıkıyor.

Ben kendimi her ortama kolay ısınabilen biri olarak tanımlayamam. Seçici sosyallerdenim :) İstediğim kişilerle çok samimi olabilirken, istemediğim kişilere de rol yapmadan belirtirim mesafemi. Ama sanırım odak noktası çocuklar olunca insan bir anda yakınlaşıyor etrafındakilere. Zaman zaman ayna gibi oluyor, kendimizi görüyoruz belki de ondan.

11 kişilik sınıftan 11 tane de anne arkadaş çıktı şimdi. Umarım bu iletişim bozulmadan devam eder.

Dafne'nin arkadaşlarından Zeynep'in de bir kardeşi olacak. Annesi bu cuma günü doğum yapacak. Haftasonu whatsappta "baby shower" başlığını görünce önce biraz yüzümü buruşturdum açıkçası. Daha önceden de yazdığım gibi baby shower modası geçti çünkü. Ama yeni katıldığım bir ortamda huysuzluk yapmak da istemedim. Belki zamanla beni biraz daha tanıyıp, bu tarz şeylere olan takibim doğrultusunda biraz daha rahat anlayacakları zamanda yorumlarımı yapmaya başlarım. Şimdilik ben de kabul ettim organizasyonu. Bari dedim, baby shower ismine uygun olsun da anneye sürpriz şekilde yapalım. (*biliyorsunuz Türkiye'de annenin kendi baby showerını hazırladığı ilginç bir düzen dönüyor :) ) Pazar gününden beri gizlice yazışıyoruz diğer 10 anne. Nerede yapalım, neler hazırlayalım, ne hediyeler alalım..Arada konu başlığını şaşırıp diğer konulara da bu partiyle ilgili yazılar karıştı ama anladıysa da artık çaktırmadı :)

Bugün öğle arasında anneyi şaşırtmayı umuyoruz :) Umarım güzel bir gün olur..

bottom of page