top of page

Yeni Yıl

28.12.2013

Bu seneki yeni yıl kutlamalarına Dafnenin okulundaki karnaval ile başladık. Ben Okul Aile Birliğinde olduğum için bütün gün sürecek görevlendirmeler vardı. Ama tabi ki o kadar kalamadım. Selenin uyku süresi kadardı molalarım. Neyse ki okul-ev mesafesi 3 dakikalık yürüyüş yolu kadar. Selen uyanınca Gamze beni arıyor ve hemen eve dönüyorum.

Bugünkü karnaval keyifliydi. Geçen hafta her öğrenciden hediyelik bir eşya istediler. Oyuncak, giysi, kırtasiye ya da ev eşyası. Biz Lösevden aldığımız kurbağayı göndermiştik. Her veliden sınıf grubuna göre yiyecek-içecek hazırlamasını istediler. Ve bir de kullanılmış ama iyi durumda olan oyuncaklardan götürdük. Ben bir kenara ayırdığım ve Antalya Lösev şubesine gönderemediğim için elimde kalan yaklaşık 30 oyuncağı götürdüm. Okulun spor salonunda kurulan standlarda hediyelik eşyalar ve yiyecekler satıldı. Toplanan para ve oyuncaklar bir anaokuluna yardım için gönderilecek.

Karnaval anaokulu sınıflarının Türkçe ve İngilizce yeni yıl şarkıları ile başladı. Henüz çok küçük bir gösteriydi ama kuzumu orda arkadaşlarıyla birlikte keyif alarak bir şeyler yaparken izlemek çok güzeldi. Gurur duydum onunla.

Törenden sonra çocuklar sınıflarına, gelebilen veliler de işlerine/evlerine dönecekti. Tabi ki anaokulu grubunda teker patladı :) Çocuklar annelerinin yanından ayrılmak istemediler. Onları sınıflarına yollarken okulun ilk haftasına geri döndük nerdeyse.

Yine de çok güzel bir başlangıç oldu. Umarım tüm kutlamalar da, yeni yılın kendisi de böyle güzel geçer tüm sevdiklerimiz için :)

bottom of page