Aile Ağacımız-2

10.02.2014

Duvara aile ağacımızı yapma fikri Pinterestte gördüğüm bir fotoğrafla başlamıştı. Nasıl karar verdiğimi ve yaparken neler yaşadığımı daha önce paylaşmıştım. Buradan tekrar okuyabilirsiniz. 

 

 

Neyse ki hamileliğimde yapabildiğim kadar yapmışım. Selen 3 aylık oldu, hala fırsat bulup da eksikleri tamamlayamadım. Kalbin içindeki yazıyı hala yazamadım mesela, şablonları almış olsam da. İlave yaprakları da çizemedim. Hatta işin üzücü yanı, bunları hazırladığım kalem ve boya malzemelerimi nereye kaldırdığımı da hatırlayamıyorum. Belki yeniden almam gerekecek. 

 

Ama bu sürede ağaca bol bol bakmam sayesinde yeni bir fikir geldi. Daha önce bu koridor için hazırladığım 40*40cmlik çerçeveler içinde siyah-beyaz fotoğraflar vardı. Bu fotolar yurtdışında yaptığımız gezilerde çektiğim resimlerdi. Paris, Roma, Torino, Milano, Barselona, Venedik vb. Ağaç fikriye bunları dolaba kaldırmıştım. Şimdi resimleri değil ama çerçeveleri tekrar kullanmayı düşünüyorum. Ağacın en üstündeki boş alana bu çerçeveleri, içinde aile bireylerinin portre değil de günlük resimlerini barındıran haliyle asmayı düşündüm. Tabi fotoları ayıklayıp, düzenleyip basmam ve de asmam zaman alacak. Onları da ilerleyen bir tarihte paylaşırım :)