top of page

Tatil Bitiyor Stresi

08.02.2014

Tatil çok şükür iyi gidiyor. Dafnenin hastalığı neredeyse tamamen geçti. Selende biraz öksürük var ama neyse ki ciğerleri temiz. Aralarda havaya devam. Yeter ki kendi havamız güzel olsun :)

Ve beni şimdiden tatil bitiyor stresi sardı. Ama her zamanki gibi işe başlama kaygısıyla değil, Dafnenin okula başlama kaygısıyla. İki çocuklu, bol hareketli, süper hızlı hayat iki haftadır öylesine sardı ki beni, Dafne okula başlayıp da Pazartesi saat 10 olduğunda evde nasıl bir sessizlik olacak merak ediyorum. Meraktan da öte acilen ihtiyacım var böyle bir sakinliğe.

Fakat diğer yandan strese giriyorum. Gece-gündüz birlikteyiz Dafneyle. "Kardeşi oldu diye dışlanmış hissetmesin" iyi niyetlerimi sonuna kadar kullanmış hatta sömürmüş durumda. Geceleri de zaten birlikte uyur olduk. Ee alın size okula başlama stresi. Ben şimdi bu çocuğu pazartesi sabahı nasıl bırakacağım okula?? Bütün okulu yıkmaz mı ağlamasıyla?

Isındırma turları yapıyorum "okulunu özledin mi,arkadaşlarını özledin mi?" diye. Pek işe yaramıyor. Rehber öğretmeninin dediği gibi "evi cazip hale getirmeyin" kuralları da sökmüyor. Ne yani okulu özlesin diye çocuğumu tek başına sıkılmaya mı bırakayım? Sabahtan akşama kadar istedikleri yapılan bir çocuğun tekrar okulunu istemesi için önerisi olan varsa beklerim. Şimdiden pazartesi sendromundayım..

bottom of page