top of page

Hep Birlikte

06.11.2013

Geçen haftasonuna Gökkuşağı sınıfı çocuklarının, annelerinin ve anneannelerinin kahvaltısı damga vurdu.

Cuma günü rutin kontrole gittiğimde Can her zamanki gibi doktoruma beni ispiledi ve at çiftliğine gitme planları yaptığımızdan bahsetti. Sandı ki doktorum da karşı çıkacak(*kendi ilk başta karşı çıktı gidemezsin diye :)) Ama doktorumun bana söylediği "sen ata binme yeter" oldu. Zaten ata binmeye de niyetim yoktu :))

Neyse önce doktorumdan sonra da Can'dan izni koparınca planlar yapıldı. Gruptaki anneler zaten ben doğurmadan yapabilmek için bir an önce olmasını istiyorlardı. Bazılarının eşleri geçen hafta uygun olmadığı için mecbur eşsiz yapalım denildi. (*eşli olsa Can'ın daha çok içine sinecekti :)) Anneleri yanında olan birkaç kişinin ortak isteği doğrultusunda gruba anneanneler de katıldı ki, Can da rahatladı biraz :)

Cumartesi sabahı okulun önünde buluşup konvoy şeklinde gittik Haflingere. Ben daha önce adını duymuş fakat hiç gitmemiştim. Eli-yüzü düzgün güzel bir yermiş. Kasaba kadar bakımlı gelmedi bana ama gerek Kasabadaki gibi bir derenin olmayışı, gerek de farklı kotlarda zeminlerinin bulunmayışı sayesinde çocukları rahatça salabildik ortaya. Zaten okulda hep birlikte oynamaya alışan çocuklar resmen annelerini unuttular birbirlerini görünce.

Onlar rahatça oynadı, biz de rahatça sohbet ettik bol bol. Dafne evden çıkmadan bir yumurta yiyerek kahvaltı etmiş olmasına rağmen orada arkadaşlarını görünce tekrar kahvaltı etti, üstelik ikinci bir yumurta ile. Okulda nasıl hep birlikte yediklerine tanık olduk kısmen :))

Sıra ata binmeye gelince bazıları baştan istemedi. Dafne çok istekliydi ama 3 atın sırasını beklerken arkadaşlarıyla yine oyuna daldı ve vazgeçti binmekten. Kucağıma alıp ata yerleştiremeyeceğim için ben de çok israr etmedim. Babasıyla gidişlerde binmişti nasılsa ve o gün için ata binmeyi yapmasa da fazlasıyla eğlenceli bir sabah geçirmişti.

Dönüş saatinin geldiğini tüm çocukların yalpalayan yürüyüşlerinden anladık. Arabaya binince hepsi sızmış zaten :) Evlere dağıldıktan sonra yazışmalarda gördük ki biz de en az çocuklar kadar eğlenmişiz. Dafne'nin arkadaşları kadar anneleri de çok iyi geldi bize. Şanslı bir grup olduk. Gruptan birinin söylediği söz "her çocuk annesine 5 arkadaş kazandırırmış" idi. Biz şimdiden daha fazlasını kazandık. Bu şansımız hep devam eder umarım :)

Tüm fotolara buradan bakabilirsiniz. Ben hep birlikte olduğumuz bir tanesini paylaşacağım burada sadece :)

bottom of page