top of page

27 Ekim- Dafnem 3 Yaşında!

29.10.2013

Selen'in de 38-40 hafta bekleyemeyebilir olacağını öğrendiğimden beri en büyük düşüncem iki kardeşin aynı gün dünyaya gelmesiydi. Bunun iyi-kötü yanlarını düşünüp durdum.

Dafne'nin doğum günü için yaptığım hazırlıkların ziyan olmasını istemedim. Bir yandan "sağlıklı-sıhhatli olsun da, ne zaman gelirse kabulümüzdür" derken, bir yandan da doğum gününü atlatabilme telaşı içindeydim.

Anneanne-dede-nene-babaanne bizde yatılı kaldılar Dafne'nin doğum günü ve benim olası sancılarım sebebiyle. Zira 24 Ekim akşamı sancılarla hastaneye koştuğumuzu yazmıştım. Evdeki kalabalık sayesinde Selen'in doğumunda nasıl bir düzen yaşayacağız onu da görmüş olduk :)

Çok şükür Dafne'nin doğum günü olaysız geçti. Herşey beklediğimden de keyifli oldu. Buyrun doğum gününden kareler;

 

 

Tinkerbell kostümü çok uzun süre kalmadı üzerinde..

Bu kadar yorgunluğun üzerine doğum günü gecesi yine sancılandım ve bir tur daha git-gel yaptık. Hala doğurmadım :) İnat ettim, bir sonraki sefere gözümden yaş gelene kadar gitmeyeceğim hastaneye :)

Bugün 29 Ekim. Arda'nın doğum gününü de bugün kutlayıp atlatmış olduk.(*gerçi henüz saat 24 olmadı ama bu saatten sonra bugüne yetişmez herhalde) Böylece 2 çocukla da çakışmamış olacak ailenin 3. torununun doğum günü. Hepsi akrep 3 torun !!

En son 27 Ekim akşamı gittik doktora. 36hafta 1günlüktü Selen. 3400gr olmuş. Haftalık gelişimi 38 haftada. Aradan 2 gün daha geçti. Hala doğurmadım. İyi kısmı, ne kadar karnımda kalırsa, o kadar güçlü ciğerleri olur. (*Dafnedeki gibi alerjik bronşiolit riski azalır). Kötü kısmı, bu kadar hızlı kilo almaya devam ederse, ben neremden nasıl çıkartırım acaba???!!! :

bottom of page