top of page

Dünyanın Çekirdeğine Yolculuk

03.12.2013

Benim 35 haftalık serüvenimde başlayan erken doğum alarmıyla evimiz dolup taştı bir süredir. Doğum öncesi ve sonrası, şartlarını sonuna kadar zorlayıp desteğini hiç eksik etmeyen anneme ve babama minnet borçluyum öncelikle. Bu dönem boyunca evimizi ilgi ve sevgileiyle dolduran herkese teşekkür ederim.

Geçtiğimiz pazar Selen'in 20. gününde mevlütünü okuttuk. Yarı kırkı gibi birşey yapmış olduk. 40ında sip&see yapacağımız için ikisini üst üste getirmek istemedim. Zaten anneanne-babaanne-teyze-hala ile yaptık duamızı. Fazla bekletmeden aradan çıkarmış olduk.

Pazar akşamı mevlütten sonra farklı zorunluluklar yüzünden anneanne ve babaanneyi yolcu ettik evlerine. Kaldık çekirdek aile başbaşa. İki gündür kendi kendimizeyiz. Zor değil mi? Elbette zor. Son 1 aydır alıştığım gibi her öğüne 5er çeşit yemek, 2şer çeşit tatlı yok tabi mutfağımızda. Ama doyuruyoruz karnımızı :) Benim günlük tempom biraz artmış durumda doğal olarak. Sadece kızları değil evi de düşünmem gerekiyor artık. Ama nasıl ki çocuklarımı görmediğimde onları özlüyorsam, bu 1 aylık dönemde de evimde birşeyler yapmayı özlemişim. Evin idaresini tekrar ele almak iyi geldi bana :)

Bir süredir geniş aile yaşamına alışan Dafne de yan komşulardan gelen her seste "kim var evde?" diyor. Evimiz çok sessizmiş meğer :)

Derler ya insanın dünyası huzurlu evidir diye, biz de şimdi dünyamızın çekirdeğine yolculuktayız..

Not: mevlut fotolarımız babamın makinesinde oldugu için ekleyemiyorum şimdi

bottom of page