top of page
 


Akıp giden bir film şeridini durdurup sahneyi inceleyelim;
 
Kasım ayı, akşam serinliği. Bir pidecinin bahçe masalarından birinde 2 çocuklu bir aile. Çocuklardan biri öksürüp duruyor, diğerinin burnu akıyor. Masada oturmuş, gülerek kitap okuyorlar.
 
Böyle bir sahne gördüğünüzde düşüneceğiniz şey ne olur? Benimki çok net; "ayyy ne rahat anne, çocukları hasta, hala dışarıda gezdiriyor. üstelik bu havada bahçede oturmuş yemek yemişler, bir de keyif yapıyorlar.."
 
Şimdi filmi başa saralım..

Kara Pazartesi

18.11.2014

 
 

Sabah hafif hapşuruklu bırakılan küçük çocuk gün içinde iyice hastalanır. Akşama doktordan randevu alınır.

Hazır küçük kontrole giderken abla da götürülür. Zira bir süredir onun da öksürüğü geçmemiştir.
 
Anne işten erken çıkar. Trafiğe takılmamak için çevre yolundan gider ama yağmurun başlamasıyla herkes aynı çözümü düşünür. 20 dakikalık yol 45 dakikada gidilir. Zaten önceden aranıp randevu alınamadığı için araya sıkıştırılacak doktor kontrolüne epeeey geç kalınır. Bu arada büyük çocuk arabada uyuyakalır tüm çabalara rağmen. Küçük çocuk da tüm çabalara rağmen susturulamaz, ağlar yol boyu. Doktora inildiğinde biri yeni uyandığı için huysuzlanan, biri de kucaktan inmemek için ağlayan iki dinamit çocuk vardır. İkisi de çığlık çığlığa ağlamalar eşliğinde muayene olurlar.

Neyse ki doktoru ve eşi çok tatlı insanlardır, idare ederler durumu.
 
Bu arada baba iş yerinde fazla çalışacağını belirtmiştir ve yola, doktor sonrası anneanneye gidilecek diye çıkılmıştır.

Fakat işi daha erken biten baba bir de anahtarının olmadığını söyleyince program değişir, hızlıca eve dönüş başlar. Bu sefer de büyük çocuk niye anneanneye gidilmiyor diye ağlarken küçük çocuk uyuyakalır.
 
İş yerinden baba alınır, eve varılır ki kimsede anahtar olmadığı farkedilir. Çocukların hastalığına takılan anne babanın anahtarı olmadığını söylediğini unutur. Çilingir aranır. Bu arada yemek saati epey kaymıştır ve çocuklar açlıktan huzursuzlanır. En yakındaki pideciye gidilir. İçeride hiç masa olmadığı için mecbur dışarı oturulur. Küçük çocuğa acil mama hazırlanır. Sıkılan-yorulan abla için de yeni alınmış kitaplardan biri açılır ve okunmaya başlanır. Bu arada çilingir gelir ve kapıyı açar. Hazırlanan pideler paket ettirilip eve sığınılır.
 
Yolda sızan çocukların uyku düzeni bozulduğu için böyle zor bir gün epey geç biter..

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page