top of page
 

 

Nihayet soğuklar bitti, güneş yüzünü gösterdi. Bu sefer de ani bir geçiş oldu tabi. Kıştan bir anda yaza geçtik neredeyse. Güneşin parlamasıyla dikkat edilmesi gereken bir konu çıktı yine ortaya, güneşten korunma.

 

Benim gibi güneş alerjiniz varsa zaten yaz dönemini gölgeleri kovalayarak, şezlongta güneşlenmek neymiş bilmeyerek geçirirsiniz. Ama sadece tatildeyken değil günlük yaşamda da korunmak lazım güneşten.

 

Hamilelik dönemlerinde özellikle lekelenmelere karşı çok dikkatli olunması gerekiyor ki, ben de şimdi önereceğim ürünle Selene hamileliğimde tanıştım. Konuyla ilgili eski yazım bile var.

Ama zamanı gelince yinelemek istedim ürün bilgilendirmesini.

 

Daha öncelerden kullandığım güneş koruyucum Dead Sea Spa Magik ile Dafne'nin yıllardır vazgeçilmezi Mustela havuz-deniz dönemlerindeki kurtarıcılarımız. Makyaj yapmadan gezdiğim her an bunları rahatlıkla sürüyordum, hala da sürüyorum. Ama üzerine makyaj yapınca ister istemez ağırlık yaratıyordu. Bir süre makyaj yapmayayım bari dedim. Çünkü cildim nefes almıyor, kremle pudralar karışıp bulamaç oluşturuyor gibi hissediyordum. Tam o dönemde yetişmişti imdadıma eczacım. Bilmem gerek var mı not düşmeme, cilt bakımı-makyaj malzemesi gibi şeylerde kesinlikle kozmetik ürünleri kullanmıyorum.

Size de kozmetiklerden uzak durmanızı öneririm. AVMlerin gösterişli standlarına kapılmak,

duty-freelerde fiyatların etkisine girmek çok kolay biliyorum ama direnin.

Kozmetiklerden uzak durun!

Jane Iredale Powder-Me SPF30

27.04.2015

 

Bu pudra farklı renk tonları olan bir çeşit toz fondoten gibi, ve de 30SPF koruması var. Uygulaması çok kolay. Gün içinde yenilemesi çok kolay. Ciltte makyajla uyumu süper. Ee daha ne olsun :)

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page