top of page

İkea Hileleri

21.01.2016

Hem bize çok yakın oluşuyla, hem de ekonomik fonksiyonel çözümleri ile ürünlerini beğendiğim bir yer İkea. Özellikle bazı ürünleri var ki, alışılmışın dışında pek çok amaçla da kişiselleştirilebiliyor. Zaten başta Pinterest olmak üzere pek çok sosyal ortamda "İkea hileleri" (İkea hacks-cümle içi yabancı kelimeler kullanmaktan nefret ederim ama Türkçe olarak Pinterestte ararsanız yeterli sonuç çıkmaz diye mecburen yazdım) diye aratırsanız, bu kişiselleştirmeleri takip etmeniz mümkün.

 

Çok sık kullandığımız için sürekli dağılan ve benim düzenli durması için çeşitli yöntemler denediğim kırtasiye dolabımız bana inat hep dağınık, hep karmaşıktı. Dolabın raflarından birinde kırtasiye kutumuz vardı. İçinde çeşitli boyalar, fırçalar vs. Dolabın diğer rafında renkli fon kağıtları, boyama kitapları vs. Pasteller kuru boyalarla, akrilikler keçeli kalemlerle kardeş kardeşe yaşıyordu :) Duruuun deme zamanı çoktan geçmişti. Lakin sürekli toplayın diyerek çocukları da bunaltmak ve bu yaptıkları aktivitelerden aldıkları keyfi gölgelemek istemiyordum. 

 

Yeni ev için Pineteresti turladığım bir gün karşılaştım İkea Raskog ile :) İlk görüşte aşk idi benimki.

Ada mutfakta şişe-kavanoz deposu olarak kullanılmıştı. 

Önce gökgürültüsü, ardından yağış ile fikirler aktı bende :) Çocuklar için pekala da kırtasiye arabası olabilir dedim. Zaten bu kullanımda arayınca hemen örnek imajlar da çıktı karşıma. Bir öğle arasında kaçıp hemen aldım servis arabasını. Kalan 3 kutudan birini aldığım için ayrıca mutlu oldum. Bu sırada bir kaç renkli kalemlik ve ikisi için de ayrı minik çöp kutusu aldım. Çöp kutusu çözümüm ise yine mutfak bölümünde önerilen bir aksesuar oldu. 

Tanesi 2 liraya süper ekonomik bir çözüm oldu bence :)

Eve dönünce dolaptaki tüm kırtasiye malzemelerini döktük ortaya kızlarla. Gruplarına göre yerleştirdik kalemliklere, kutulara ve raflarına. Bence çok sevimli ve düzenli bir araba oldu. Şuan evimiz iki katlı olduğu için her odaya taşımak çok kolay değil ama yeni eve geçince odalar arası hizmette sınır olmayacak :)

Kızlar da hemen o akşam geç saate kadar boyama yaparak açılışı yaptılar. 

Bu servis arabasının farklı kişiselleştirmelerini de sizinle paylaşmak istiyorum. Belki biri sizin de aklınızı çeler :)

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page