top of page
 

 

Biz birazcık gezenti bir aileyiz bilirsiniz. Hava güzel-kötü bakmayız gezer dururuz. Benim hamileliklerim, çocukların doğumları bu durumu biraz yavaşlatmış fakat durdurmamıştı. Hamileyken uçağa binilmez uyarılarını doktor kontrolleriyle savuşturmuş, küçük çocukla gezip ne anlayacaksınız dırdırlarını duymazlıktan gelmiştik. 

 

Can'ın bu sene yoğunlaşan iş yükünden yolculuklarımız da etkilendi tabi. Bu haftasonu için yapmayı planladığımız bir kaçamak vardı mesela, ama cumartesi günü de işe gelmesi gerekince, kendimizi hayvanat bahçesine attık biz de. Bir sonraki haftaya kalacak şimdilik kaçamağımız. Umarım..

 

İzmir Doğal Yaşam Parkından tutun, Marakeşteki Majorelle Bahçelerine,

Torinodaki Lost World Dinozor Parkına kadar pek çok hayvan ve doğa parkını gezmiş olsak da,

içlerinde en etkilendiğimiz Torinodaki Zoom Hayvanat Bahçesi olmuştu.

Gez Dur!

06.05.2015

İzmir Doğal Yaşam Parkı- 2011

Dafne 10 aylık

Albümün devamı için tık tık..

Marakeş Majorelle Bahçeleri, Fas - 2012

Dafne 26 aylık

Albümün devamı için tık tık..

Lost World Dinozor parkı, İtalya - 2014

Dafne 3,5 yaşında,  Selen 8 aylık

Albümün devamı için tık tık..

Neden Zoom?

Zoo'ya eklenmiş bir M değil sadece. Tüm doğaya, hayvanlara çok çok çook yakından bakabildiğiniz için, sanki zoomluyormuşsunuz gibi içlerinde gezebildiğiniz için Zoom.

Albümün tamamına buradan ulaşabilirsiniz mekanın ne kadar güzel olduğunu daha fazla görmek isterseniz.

Bursa Hayvanat Bahçesi ise bizim alıştığımız hayvanat bahçelerinden. Her gidişte içimi sızlatan cinsten.

Kaldı ki bu sefer Dafne de sordu "anne bu hayvanlar kafesin içinde mutsuzlar değil mi?" diye.

Bir gece önce de tesadüfen Bulut Kuş'u okumuştuk ve kafese hapsedilen papağandan çok etkilenmişti.

Uluslararası ödüllere sahip tasarımcı, illüstratör Yu Rong'un benzersiz desenleri ve yazar, yayıncı Bai Bing'in öyküsüyle hayat bulan Bulut Kuş, özgürlük arayışını ve canlıların yaşamlarıyla ilgili seçim yapma hakkını yorumlayan şiirsel bir felsefe kitabı. Çin'in en yaygın geleneksel sanatlarından olan kâğıt kesme sanatının da kullanıldığı desenler, okuru alışılmışın dışında bir düşünce ve duygu dünyasıyla tanıştırıyor. Zengin desenleri ve yalın diliyle etkileyici Bulut Kuş, her çocuğun ve yetişkinin, kütüphanesine katmak isteyeceği özel bir koleksiyon kitabı. Birlikte okumak, sayfalarında kaybolmak için birebir.

 

Şarkılarıyla gökleri boyayan bir papağan, günün birinde düşlerini yitirir. Düşlerine giden yolu arayan papağanın öyküsü...

(Tanıtım Bülteninden)

 

Sayfa Sayısı: 36

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe

Yayınevi: Günışığı Kitaplığı

Hayvanat bahçesi turu boyunca aslında hayvanların çok da kötü bir yerde olmadığını, bulundukları halden çok şikayetçi olmadıklarını söyleyerek yalan söyledim. Evet maalesef, yalan olduğunu bile bile söyledim :( Hayvan kısmını biraz hızlı geçtik bu sefer. Zaten daha önce pek çok kez görmüşlerdi aynı hayvanları. Parkta biraz zaman geçirip, Dafne'nin aklının biraz dağılmasını sağlayıp daha doğrusu çıktık hemen.

Benzer bir şeyi İtalyada sirke gittiğimizde Dafne, henüz 2,5 yaşındayken, "anne bu hayvanlar nerede yaşıyor?" diye sorduğunda hissetmiştim. Doğru düzgün cevap verememiştim. Bir yandan yalan söylemek istemiyor, bir yandan da oradaki hayvanların içler acısı halini yansıtmak istemiyordum. Zaten o günden sonra hayvanlı hiç bir sirke gitmedik..

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page