top of page
 
 


27 Ekim tatlı kızım Dafne'nin doğum günüydü. Bu sene doğumgünü için 2 kutlama yaptık. Pazartesiye denk gelen kendi gününde çekirdek aile kutladık, arkadaşlarıyla olan partiyi de 1 Kasımda yaptık.
 
Bu sefer Dafne'nin isteğiyle arkadaşlarıyla olacağı bir kutlama organize ettim. Can'ın da benimle hem fikir olması sonucu ilk 3 yaş doğumgünlerini aile arası kutlamıştık. 1 yaşında arkadaş kavramını, 2-3 yaşlarında da paylaşma kavramını öğrenememiş küçük insanlar için doğumgünlerini geniş çapta kutlamak anlamsız gelmiştir bana.

4 yaş kutlaması bu yüzden bizim için daha önemli geçti.

Frozen Dafne

03.11.2014

Doğumgünü sabahları annem bizi çok güzel uyandırırdı çocukken. Bazen yatağımızı küçük notlarla dolu bularak uyanırdık. Bazen de doğumgünü şarkısı ve kutlama kahvaltısı ile. Üzerinden yıllar geçti, ben onları hiç unutmadım. Annemin yaptıkları hep özel anılar olarak birikti hafızamda. 

Bakınız resimde ablamın 2. yaş günü. O zamanlar bile iki küçük çocuğum var demeyip kendini, çocuklarını hazırlamış, el yapımı pastasını yapmış. Ben henüz 10 aylığım. Zaten annemin silüeti de arkama saklanıp destek oluşundan belli oluyor :)
 
İşte ben de çocuklarım ileride onlar için yaptıklarımı böyle hatırlasın istiyorum. Maddiyatı ya da büyüklüğü önemli değil, düşünülmüş olması yeterli. Doğumgünü sabahı Dafne'yi iyi ki doğdun şarkısıyla uyandırdık biz de :) Tabi sonrasında hazırlanıp okula gitmek pek keyifli olmadı onun için :)
 
İş dönüşü de Dafne'yi daha kapıda hediyelerle ve küçük bir pastayla şaşırttık. Akşam çekirdek aile pasta kesip Selen'in gözünün içine baka baka, ona da veremeden yedik :O
 
Cumartesi sabahı hiç gelmeyecek gibiydi. Dafne her gün 2-3 kez sordu "anne kaç gün kaldı" diye. Cumartesi sabahı kalktığımda ise bugün nasıl geçer diyordum, zira Selen son 2-3 gün boyunca öksürmüş ve geceleri beni perişan etmişti. Zaten kısa olan uyku saatlerim bir de hazırlıklarla kısalınca, sembolik uykularla geziyordum günlerdir. (Hemen bir flashback yapayım. Selen için düzenlediğim Sip&See'de Dafne hastalanmış, gün boyunca kucağımdan inmemiş, kendi üzerine ve benimkine kusmuş(!), geceyi de ateşlenerek kapatmıştı. Şimdi kutlama sırası Dafne'ye gelmişken Selen'in hastalanması da hiç şaşırtmadı beni :) )
 
Tek tek neyi nasıl hazırladığımı anlatmayacağım. Çoğu anne gibi ben de kendim hazırladım parti detaylarını. Çocukları için iyi bir şeyler yapmak isteyen annelerin bütçesine, zamanına ya da el becerisine göre kendi yapmaları da, bir firmaya yaptırmaları da bir bence. Önemli olan emek vermek, çocuklara mutlu olacakları bir gün yaşatmak. 
 
Kolaj bir resimle buyrun benim yaptığım hazırlıklar;

Çok şükür ki düşündüğüm kadar güzel oldu mekan tasarımı ve parti ekipmanları. Gelen konuklarımızın hepsinin benim tasarımcı olduğumu bilmelerine rağmen organizasyon firmasına yaptırmış olabileceğim tereddütüne düşecekleri kadar profesyonel görmeleri beni mutlu etmeye yetti de arttı zaten :)
 
Ama asıl mutlu olduğum anlar Dafne'nin ve arkadaşlarının mutlu olduğunu, eğlendiğini gördüğüm anlardı. Çeşitli boyama-yapıştırmalarla, Olafa burun takma yarışmasıyla, sandalye kapmacayla, mini disco danslarıyla coştular, mekanı kahkahalarıyla çınlattılar. Allah herkese çocuğunun böyle güzelliklerini görmeyi nasip etsin.
 
Bunlar da günün sonunda elimizde kalanlardan bazıları;

Daha fazla resim için buraya bakabilirsiniz :)

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page