top of page
 
 


Aralık ayının gelişiyle birlikte yeni yıl heyecanı sardı evimizi. Aslında beni daha çok sanırım. Dafne'nin ilgisini çeken kısmı alacağı hediyeler ve yiyeceği çikolata yumurta sanırım :) Ben de senelerdir kullandığımız plastik çam ağacımızı atıp yenisini yapma derdindeydim. İki hafta boyunca parça parça yaptık ve dün akşam final görüntüsünü kazandı.

(Tabi hediyeleri eksik şuan için :) )
 
Bu sene biraz değişik olsun istedim ağacımız. Yıllar önce çam ağacımızı İtalyadan getirdiğimde dalga geçmişti Can benimle "burada yok mu hanım bundan" diyerek :) Evet vardı ama hem seçenekler çok azdı, hem de çok pahalıydı. O kadar mesafeden taşıyarak harcadığım emeğe değmişti yani senelerce kullandığmız için. Geçen sene Selen çok küçüktü ve Dafne'yi kardeşli yaşama alıştırma çalışmalarımız yüzünden pek zaman bulamamıştım bu değişikliğe.

Ve şimdi değişimin tam zamanıydı.
 
Çalışmalarımız biraz yavaş ilerlerdi. Yani ağacını iki haftada kurabilen kaç ev var tanıdığınız :) Nedeni ağaçtaki pek çok şeyin bizim elimizden çıkması. DIY projemiz çocuklarla. Kesme-katlama-yapıştırma işlerini Dafneyle birlikte yaptık. Biz yaparken Selen de hızımızı kesti tabi ister istemez. Biz yapıştırdık, o söktü. Biz kestik, o yırttı.

Ama o da kendini içinde hissetti projemizin :)
 
Buyrun ağacımızdan görüntüler;

DIY-Yılbaşı Ağacı

03.12.2014

 

Şimdi geriye ağacın altına dizilmeyi bekleyen hediyeler kaldı. Hediyelerin paketlerine de kişi isimlerinin olacağı kargo mühürleri eklemeyi düşünüyorum. (henüz almaya başlamadığımı düşünürsek daha epeeey işim var)

Bir de Dafne'nin istediği büyük çikolata yumurta var ki beni en çok korkutan kısmı o. Aralık ortasında yapacağım İtalya gidişinin amacı iş için olsa da, sonucu alışveriş için olacağı kesin. Yeni yıl alışverişi yapmadan olur mu! Paketleri valize tıkıştırıp gelmek kolay, ama kocaman yumurtayı elimde hiç kırmadan nasıl getireceğimi şimdiden düşünüyorum ve resmen olmayan uykularım kaçıyor:) Üniversitedeyken proje maketlerini kırıp dökmeden götürebilmek için büyük boy bir çöp poşetinin içine koyar ve balon gibi şişirip bağlardık. Etraftan darbe alsa da hava o darbeyi emerdi. Bu taktiği yıllar önce İtalyadan kurumuş çiçeklerimle vazomu getirirken denedim ve içinde bomba olduğunu sanmışlardı.

Bakalım bu sefer ne maceralar yaşayacağız..

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page