top of page

Dövmeli Mi Dövmemeli Mi?

12.06.2014

Tabi ki yazının konusu birini dövmekle ilgili değil :) Yeni yaptırdığım dövmelerle çocuklar gibi şenim.
Dafnenin adını yazdırmam epey zaman almıştı çünkü özel bir şey olmasını istemiştim. Sağdan soldan araştırmalara girmeyip biraz kendi içime dönmüş, hep işle yoğrulan tasarımcı kimliğimi bu sefer kendim için masanın üzerine yatırmıştım. Ve sonunda da bir yönden bakınca Dafne, diğer yönden bakınca Burcu okunan dövmem çıkmıştı ortaya.

ODTÜ mezunu, Amerikada master yapmış, İstanbul-Bodrum-İzmir gibi deniz kokulu şehirlerde büyümüş, Avrupa görmüş bir insandan(özellikle her detayı yazdım ki durum net anlaşılsın :) ) tamamen beklenmeyecek bir tutuculukla aylar sürmüştü kocamı dövme yaptırma fikrine ısıtmam. Sanki kendime değil de ona zorla yaptırmaya çalışıyormuşum gibi. Ama çiçek-böcek değil de kızımın adını yazdırıyor olmam inadını kırmıştı. Dışarıdan tahmin edilenin aksine erkek dominant bir aileyiz biz. Bu yüzden de onun ikna olmasıyla yaptırabilmiştim dövmemi.

Aradan 2 yıl geçti. Bir annenin bir evladını diğerinden ayırması mümkün mü? Hem de tüm konularda. İşte dün ikinci dövmemle eşitledik şartları. Tabi Selen dövmesi, Dafnenin ki gibi kendi içinde atraksiyonları olan bir şey değil. Birbirine benzeyen ama aynı olmayan karakterlerde iki dövme oldu kolumda, birbirlerine benzeyen ama aynı olmayan kızlarım gibi.

Gelelim üçüncü dövmeme. Bir süredir bana çaktırmadan laf sokmaya çalışan arkadaşlara da hep "bekleyin, yakında göreceksiniz" dedim. Çünkü onlara cevap verme uğruna Can için hazırladığım sürprizi bozmak istemiyordum. Bu seneki babalar günü hediyesi biraz farklı oldu bu yüzden :)

Ve işte Igda takip etmeyenler için dövmelerim :)

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page