top of page
 

 

Bu aralar evde bir baştan yarat çılgınlığı estiriyorum. Küçük-büyük bir sürü projem var yenilik yaptığım. Bunları her bir ürün tamamlandıkça paylaşacağım burada.

 

Geçtiğimiz haftasonu Dafneyle yaptığımız projemizi anlatmak istiyorum şimdi.

 

Bizim evde kitaplık alt katta merdiven altında. Şimdilik. (onunla ilgili de güzel fikirlerim var ama daha zaman var). Bizimkiler kadar kızların kitapları da raflarda yerini almış durumda. Ama uyku öncesi kitap seçiminde sıkıntı yaşıyorduk. Altta çizgi film-süt seansı bitince üste çıkıyor, diş fırçalama ve pijama giyiminden sonra yatağa geçip kitap okumaya sıra geliyordu. Ama tam da o an kitap alabilmek için tekrar aşağı inmek gerekiyordu. Kitapları Daf kendi seçmek istediği için ben hızlıca alıp geleyim taktiği işe yaramıyor. Dafne inince Selen de peşinden gitmek istiyor. Üçümüzün merdivenleri tek tek inip kitap seçip yukarı çıkmamız en az 10 dakika sürüyor. Buna çözüm olarak yeni gelen, henüz çok okumadığımız kitapları kızların yatak odasında bulundurmaya başladık. Ama düzenli durmaları mümkün değildi tabi. Ben nereye kitaplık kursak diye düşünürken ne zamandır işe yaramayan ve atılacaklar listesinde duran sebzeliği farkettik.

 

Büyük kitaplarımızın boyunu sığdırabilmek için iki rafını çıkardık. Aklımdaki ilk düşünce pembe sprey boya ile tüm telleri boyamaktı. Ama hava çok soğuk ve bahçede böyle bir şey yapma şansı yok. Evin içinde de yapamam. Hem her yer batacağı için, hem de evde 3 astımlı kişi boya kokusundan rahatsız olacağı için. Biz de elimizdeki desenli bantlarla kaplamayı uygun bulduk. Boyutlarına göre de kitaplarımızı yerleştirince sevimli bir otobüs çıktı ortaya. Çift katlı kitap otobüsümüz :)

DIY-Kitap Otobüsü

30.12.2014

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page