top of page

Deli Miyim Neyim?

17.03.2016

Dün gece 2:30a kadar uyuyamadım. Instagramdan belki görmüşsünüzdür paylaştığım kahve fotoğrafını :) Ayılıp kafamı toplayabilmek için epey yardıma ihtiyaç duydum.

Peki neydi uykusuzluk sebebim? 

Benim çocuklarım hiçbir dönemde uykuyu çok seven çocuklar olmadılar. Onların öğle uykusu fotolarını paylaşmam insanlara tuhaf geliyordu mesela ama benim için o kadar önemliydi ki uyku anının varlığı. O anı ölümsüz kılmak istiyordum. Gece çok geç yatsa bile sabah 7-7:30 arası uyanan çocuklardan bahsediyorum. Uykuya zamanında gidilen bir gecenin sabahı 6:30da da başlayabiliyor bazen bizim evde. Hal böyle olunca, ben yaklaşık 6 senedir uykuya hasret moddayım.

Uzunca bir süre Dafne öksürdü. Baharın gelişi bizim evde şenliklerle kutlanıyor tabi. Kış bitiyor, hastalıklar gider artık diye seviniyorum ama bu sefer de bahar alerjisi başlıyor. Neyse tam o dalar gibi oldu, Selen gördüğü rüyanın etkisiyle uyanıp ağlamaya başladı. Gecenin bi yarısı yatağıma yat diye tutturdu. (küçücük bebek karyolasından bahsediyoruz evet :) ) Sığamam senin yanına deyince, o zaman ben sizin yatağa geleyim dedi ki bu durum daha da beterdi. Mecbur kıvrıldım yanına, biraz popoya pış pış ile uyudu. Yatağa dönüp halen bir omuriliğim olduğunu hissetmek üzereydim ki Dafne tekrar öksürmeye başladı :) Abartmıyorum, bu döngü 2-3 kez tekrarladı. Biri susunca diğeri başladı. Tatlı yavrularım aralarında bir ritim tutturdular. Ben saat 1 civarı artık sinirden kendi kendime gülmeye başladım. Amaan dedim madem uyuyamıyorum, yattığım yerde yeni eve nasıl taşınırız, hangi eşyayı ne zaman nasıl toplarım onları kurgulamaya başladım. Baktım arada çocuklar uyumuş, saat 2:30 olmuş. Çocukların taşınmaya karşı gösterdikleri duygusal direnç bir yana, bir de Eylülde 1. sınıfa başlayacak Dafnenin ve ana okuluna başlayacak Selenin düzenlerini oturtabilmek için Eylül gelmeden yeni eve taşınmış, yerleşmiş olmamız lazım. İki olayı aynı anda yönetebilmelerini beklemek çok zorlayıcı olur. Henüz içinde yaşayanların çıkmadığını, Haziranın 2-3. haftası gibi boşaltacaklarını, sonrasında kırma-dökme tadilat işlerinin olacağını düşününce uykularımın kaçması normal geliyor değil mi? :)

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page