top of page
 
 


Yabancı uyruklu insanlarla karşılaştığımız ortamlarda hakim olan bir cümle vardır "adamlar çok şık".

Evet, ve genellikle de Avrupalılar, bizden hep daha şıklardır. Neden?
 
Biz giyinmeyi bilmiyoruz millet olarak. Modayı takip edelim diye herkes ne giyiyorsa biz de giyeriz, bize yakışsın yakışmasın düşünmeden. Üstelik moda bize Avrupadan 2-2,5 sene sonra gelir. Eee böyle bir durumda bir Avrupalı ile kıyaslanabilme şansı var mı sizce? :)
 
Bu aralar en çok gördüğüm karmaşalardan biri dar-bol dengesinin kurulamamış olması. Bir uçta şalvar kesim bol pantolonlar var, diğer uçta tayttan bozma dar kotlar. Hangisi daha güzel derseniz, cevabı sizde saklı. Herkesin kendi bedenine ve yaşam tarzına uygun olanı kendisinin bulması lazım. 
 
Geniş beden ölçülerine sahip insanlar çoğunlukla bol şeyler giymezler. Giysinin dökümü zayıf bir bedende olduğu gibi ortaya çıkmaz çünkü. Bu sefer geniş olan bedeni daha da geniş gösterir ki bile bile lades olmaktır.

Bakınız aşağıdaki örneklere;

Dar-Bol Kaosu

12.11.2014

Pantolonun basen kısmı ikisinde de aynı genişlikte belki ama duruşları bir mi? 

 

Şimdi bir de dar kesimlere bakalım;

"Burcu zayıflara zaten kolay giysi bulmak, kilolular hiç mi bir şey giyemeyecek?" dediğinizi duyar gibiyim :)
 
Tabi ki giyecek. Fakat uçlara kaçmadan. Mesela dar kesim giymek istiyorsa, renk seçerken biraz daha dikkatli olacak. Çok parlayan renklerden kaçıp, daha çok gölge yaratan renkler seçecek. Ve de bunu daha parlak diğer parçalarla kombinleyecek. Ya da üst parçanın boyunu biraz daha uzun tutacak. Ki böyle yaparsa, ilgiyi başka yöne çekmiş olacak :)
 
Bakınız bunlar da geniş bedenler için güzel olabilecek alternatifler;

H&M

DKNY

Ashley Stewart

Michael Kors

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page