Dafne'nin bebekliği, yakın arkadaş çevremizde güzel bir döneme denk gelmişti. Sevdiğimiz, kafa olarak daha rahat anlaştığımıza inandığımız bazı arkadaşlarımız da aynı senede çocuk sahibi olmuştu ki, insan ilerleyen yıllarda bu durumun kıymetini daha iyi anlıyor, tadından yenmez bir lükstü bu. Yakın birkaç arkadaşı çocuk sahibi olduktan sonra kaybedersiniz bazen, bazen de hiç bilmediklerinizi alır gelir size çocuğunuz.

 

5 minik kız ile kurulmuş bir "babyband"imiz vardı yıllar önce. 2010 doğumlu 5 kızın aileleriyle birlikte kurduğu güzel bir ekipti. Her ay sırayla bir evde buluşulur, hem aileler birbiri ile kaynaşır, hem de çocuklar oynardı. Öncesinden hazırlanan aktiviteler ile dolu geçen konseptler de olurdu, "hadi bugün de çocukları salalım ortaya onlar oynarken biz sohbet edelim" dediklerimiz de :) Çocuğun mutlu, sen mutlu. Bundan güzeli var mı? :)

Buz Pateni

20.09.2015

 

Derken çocuklar biraz daha büyümeye başladı ve buna ilave başka aktiviteleri kattık hayatımıza. Başlarda Koruparktaki Kids Studio'da sosyalleşti Dafne. Sonra kış dönemi Helen Doron ile tanıştı. 3 yaşta Bahçeşehir Kolejinin anaokuluna başlayınca ilave ingilizceye gerek olmadığını düşündük ve bunun yerine Yonca Cimnastik geldi. Bu yaz kısa süreli Maya'da cimnastik tecrübesi oldu. 

 

Son haftaların popüler aktivitesi ise buz pateni oldu. Berranın Ankarada başladığı etkinlik bir anda eski babyband arasında yayıldı. Dafne çok istekli olmamakla beraber, ara ara keyif alarak yaptı.

Gittiğimizde son derste onu gaza getirmeye çalışan hocasının tavrını şaşkınlıkla karşıladı, zira bizim evde "aaa niye yapamadın, hadi bakiiim" gibi bir yaklaşım görmeye alışık değil. Şimdilerde ilk ders grubunun bitişiyle biraz ara vermiş durumdayız. Bayram dönüşünde babasıyla birlikte aikidoya başlayacak bir de. Can'ın yoğun iş temposu yüzünden bir süredir kısıtlı zaman geçiriyorlardı. İkisine de iyi gelir diye düşünüyorum.Yeni okul başlangıcı, mevsim değişiklikleri bir yoluna girsin, sonrasında bakarız nasıl gideceğimize. İçimden geçen, bir sonraki dersi benim de almam ve anne-kız yaptığımız bir etkinliğe dönüştürmek. Ama ortaokul dönemlerinde bayramlık rugan ayakkabımla okulda düşüp kuyruksokumumu yamulttuğumdan beri, böyle kaymalı aktiviteler bende biraz endişe uyandırmıyor değil :D

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz