top of page

Bir Otur Yerinde Arkadaşım

07.10.2015

Bayram tatilini çocukların ve benim hastalığıma rağmen Manavgat'ta geçirmiştik. (yazısı burada..) 

Tatil dönüşü okulların başlaması bizim evde beklenen etkiyi yaratmış ve isteği biraz azaltmıştı. Sabahları güne Dafne'yi okula gitmeye ikna çalışmaları ile başlayıp, akşamları tatil dönüşü eşyaları yıkayıp kaldırma çalışmalarıyla bitiriyordum. Havanın bir anda soğuması ile bir de yazlık-kışlık giysileri düzenleme işleri başlamıştı ki, en zorlandığım bu oldu. Tek tek hangi giysi iyi geliyor, hangisi küçük diye ayırma olmasa bu kadar zaman ve emek istemezdi belki. Kendi giysilerimi toparlamak çok çok daha kısa sürdü bu yüzden.

 

4. günün akşamı ev nihayet ortalardaki eşya öbeklerinin üstünden atlamaya gerek kalmadan dolaşılabilir hale gelmişti. Peki sıra neye geliyordu? Tabi ki yeni bir yolculuk planına :)

 

Adios Premium kartlarımızda biriken puanlar, biriken miller derken hazır Selen de 2 yaşını doldurmadan haydi bir tur daha yurtdışı yapalım dedik. Seyahat listemizde ilk sıralarda başka yerler vardı; Mısır, Tunus, Japonya gibi. Ama ilk ikisini bu aralar pek güvenli olmadığı için, diğerini de iki çocukla gidilecek maksimum uzaklık sınırlarını delmeye henüz hazır olmadığımız için askıya aldık. 2-3 saat içinde uçak ve otel rezervasyonlarımızı yaptırdık Katar'a.

Yavaş yavaş gezi rehberi hazırlamaya başladığım, beni heyecanlandıran Katar'daki yerlerden bazıları;

Seçimlerin hemen arkasından 1 haftalığına kaçıyor olacağız. Dafnenin 2 yaş doğumgününü Amasrada kutlamıştık, bu sefer de Seleninkini yolculuğa denk getiriyor olacağız. Benim kızlarım zaten gezerek doğdular neredeyse. Dafne'de biraz daha çekimser kalıp 40 gününün dolmasını beklemiştim hastane ziyaretleri dışında evden çıkartmak için ama Selen'de her şey farklıydı. İkinci çocuk büyütmenin verdiği rahatlık ve deneyim mi nedeni, yoksa henüz 15 günlük lohusayken annemin gitmek zorunda kalışı mı bilmiyorum. Selen tam 20 günlüktü Dafnenin arkadaşlarından birinin evine gittiğimizde. Ne onu bırakabileceğim birim vardı, ne de bebek var diye Dafneyi engellemeye gücüm.

İşte benim kızların bir sebeple başlayan gezenti halleri tam gaz devam ediyor şimdi :)

 

Hastalandıklarında bana "çok geziyorsunuz da o yüzden hasta oluyorlar" diyenler oluyor.

"Sizinki hiç hastalanmıyor mu?" dediğimde verecek cevap bulamıyorlar ve konu orada kapanıyor :)

 

Salondaki gezi haritalarımızı her sene güncellesem iyi olacak sanırım..

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page