top of page

Başladık

06.03.2014

Okulların ikinci döneminin başlamasıyla birlikte hastalıklar da başladı tabi. Bu sefer 2 hafta dayandı Dafne ve üçüncü hafta pazartesi gecesi ateşlenerek sezonu açtı.

Son iki haftadır ben çok feci hastayım. Hatta yatak-döşek hastayım diyecek kadar ama yatağı-döşeği görebilen kim tabi. İkinci çocukla birlikte unuttuğum şeylerden biri de hastayken yatabilmek. Grip/soğukalgınlığı için de en iyi tedavi dinlenmek. Dinlenemeyince benim gibi haftalarca uzuyor hastalık. İnsan yatak-döşek hasta olmayı özler mi? Evet anne olunca özler :)

Neyse, ben iki haftadır kızlara bulaştırmamak için kastım durdum. Tabi Dafne için okul faktörünü unuttum. Okulun temposu da, arkadaşlarının hastalık durumu da daha belirleyici hastalığın seyrinde.

Mesela her hafta perşembe akşamı Dafne soğuk bir ter atar, bir kaç hapşuruk duyulur. Çünkü perşembe günleri spor dersi var. Resmen soğudum spordan. Perşembeleri okula yollamayacak seviyeye geldim. Ders sırasında mı dikkat edilmiyor, dersten sonra hemen tshirtler değiştirilmiyor da terli mi bekliyorlar bilmiyorum. Ama her perşembe yaşıyoruz bu krizi. Gidip dersi izliycem bu gidişle.

Bir diğer sorun da sınıfta hemen hastalığın bulaşması. Sınıfları, uyku odaları, drama-müzik-spor odaları ayrı ve farklı ders saatlerinde sınıflar havalandırılıyor olsa da birbirlerine yapışık denecek kadar yakın oynuyor çocuklar.

Salıdan beri evde Dafne. Selene yine geçmese bari diye yalvarıyorum. Zaten 3 ayda 2 kez hastalandı Dafnedenç Bugün hastalığın üçüncü günü. Yarın okula göndericem artık Dafı. 40 derece ateşli olsa bile yerinde durmadığı için bittim 3 gündür onu oyalamakta.

Bazen şeytan "aman yolla hastayken, zaten gücü kuvveti yerinde, kime bulaşırsa da bulaşsın, tek enayi sen misin çocuğu hastayken evde tutan" diyor. Neyse ki dinlemedim şimdiye kadar o şeytanı..

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page