top of page

Anlayamadıklarım

17.04.2014

Hayatta okuyup araştırıp yine de anlayamadığım şeyler var. Ben düşünüp de nedenini bulamadıklarımı şöyle sıraladım;

- Bir kadın neden tayt giyer?
Bunun yerine kilotlu çorapla da gezilebilir mesela :) Şaka bir yana gerçekten bana tuhaf gelmiştir tayt. Zumba dersine başlarken biraz daha rahat olur belki diye bir spor mağazasına gidip tayt alayım dedim. Yanları dikişli-patlı epey spor bir model seçmeme rağmen deneyince kabinden çıkamadım. Annem dışarıda görmeyi bekliyordu ama ben "aman tanrım" dedim ve çıkardım hemen. Taytla en yakın ilişkim bu oldu şimdiye kadar. :) Hamilelikte bile giymedim, düşünün yani! Zaten hamileyken kan dolaşımını zorlayacak dar şeyler giymeyin diye doktorlar uyarırken, neden hamilelerin %99u taytla gezer onu da anlayamam.
Canım ciğerim ablam çok sever mesela taytı. Ben kendime yakıştıramasam da ona yakıştırıyorum. Bazen takılıyorum ona "taytını da giymişsin, tam erkek annesi olmuşsun" diye :) Ama gerçekten taytın kendisiyle değil, kimin giydiğiyle alakalı demek ki gıcıklığım :)

- Bir insan(çoğunlukla da kadınlar) neden otomatik vitesli araba kullanır?
Araba kullanmanın en güzel yanı motora hükmediyor olmanızdır bence. Bazen arabayı "öttürerek" kullanır, bazen sakin sakin gidersiniz. Tabi bunların hepsini düz şanzımanı olan bir arabada yaparsınız. Otomatiklerde basarsınız gaza gider. "Hem yola bakıp hem direksiyona hakim olmayı anca yapıyorum, bir de vites değiştirmekle uğraşamam" mıdır bu sorunun yanıtı?

- Evlerde neden "vitrin" vardır?
Özellikle çeyizden kalma gümüşler, bardaklar-tepsiler sıralanır bunlara. Bir çeşit sergi midir bizdeki istek? Aslında herkes kendi evinde küçük bir müze müdürü konumunda olmaktan mı hoşlanır? :)

- Tv., sehpa, masa, raf gibi yerlere neden "dantel" serilir?
Serdik üstünü örttük gibi bir mantık yok. Toz alınırken her biri bıt bıt kaldırılır, hatta belli aralıklarla yıkanıp kolalanır. Kadınlar kendilerine daha çok iş çıkarmayı mı seviyor ne?

- Kadınlar neden yaşlandıkça kendilerini daha genç, kilo aldıkça da daha fit zannederler?
Erkeklerin böyle komplekslerinin olmaması kendileriyle barışık olmalarından mı? Kendileriyle barışık olmayanlar kadınlar mı yoksa erkekler mi kadınları bu psikoza sürüklüyor? :) 

- Beyin uykusuzluk sınırında gezerken kaç tane gereksiz şeyi kafanızdan geçirirsiniz?
İşte benim sorularım bundan ibaret :)

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page