top of page
 

 

Dafnenin okulundan bir telefon geldi geçen hafta. Meslek tanıtımı için beni 5 yaş gruplarına çağırıyorlardı. Tabi seve seve, uça uça gittim.

 

Mesleğini çok seven biri olarak ne kadar çok kişiye ulaşırsam o kadar mutlu oluyorum. Daha öncelerde meslek tanıtımına gittiklerim lise öğrencileriydi genelde. Şimdi 5 yaş çocukları ayrı bir heyecan olacaktı benim için.

 

Nitekim de öyle oldu. Onları çok teknik bilgilerle sıkmayacak, görsel yönü zengin bir sunum hazırladım. Temel bir kaç imajla yaptığım işin aşamalarını anlattım. Tofaşın tanıtımı ile ilgili gösterdiğim videoda arabaların konuşuyor olmasından başlayarak kıkır kıkır güldüler film boyunca. 

 

Wacom tablette bir araba eskizi yapmayla ilgili gösterdiğim video ise hiç beklemediğim kadar ilgi çekti. 15-20 dakika olarak düşündüğümüz sunum yaklaşık 40 dakika sürdü. Birbirinden ilginç sorular yanıtladım. Ve yıllardır bakmadığım bir pencereden baktım otomobil tasarımcılığına ve araçlara :)

 

Sunum sonunda benim çocuklara verdiğim maket arabalar onları sevindirirken, Bahçeşehir Sevgi Ormanında adıma dikilmiş fidan sertifikası da beni mutlu etti..

 

Tanıtım günüyle ilgili okulun sayfasında yayınlanmış fotoların tamamına buradan bakabilirsiniz :)

 

Anlat Bana

10.04.2015

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page