top of page
 
 


Zor geçti aslında. biraz korkuttu beni kızım. 12. haftasında düşük tehlikesi atlattım. sonra 25. haftada iç kanama geçirdim. çok hareketliydi benim kızım daha karnımdayken. o kadar çok tekme atmış ki, plesentasına zarar vermiş miniğim.

biraz ilaç biraz da dinlenme ile hepsini atlattık.


25. haftaya kadar miniğin erkek oldugunu sanıyorduk. hatta ona bir isim bile bulmustuk, Mert. doktorumuz cinsiyetinden emin oldugunu soyledigi icin pek cok esyasını alıp hazırlamıstım. gecirdigim iç kanama zamanlarında birden bebişimin kız oldugunu ogrendik. once koydugumuz isim degisti, sonra da aldıklarımızdan elimizde faturası olanlar.

tabi pek cok esyası mavi kaldı kızımın. o yuzdendir ki ilk aylarda giydikleri seylerin cogu mavi :)


36. haftamda şiddetli bir karın ağrım oldu. apar topar acile gittik. doğum sancısı gibi değildi. doğuma gitmedigimi biliyordum. ama bebegime ters birseyler olabilir endisesiyle yine de gittik kontrole. doktor baktı hersey normaldi.

aradan 1 hafta gecti, anormal bir sırt agrısı basladı. biliyordum dogumun boyle basladigini, ama daha cok erkendi. 
salı gunu once annemlerle alısverise gittik. aksam lokalde balık yedik. masada otururken ben dogumun basladıgını hissetmistim. lokalden eve dondukten sonra eşime hiç yerleşme dedim :) aradan yarım saat gecti, toplanıp gittik hastaneye. ve doktor kontrolden sonra 4-5 cm açılma başlamış dedi. hastaneye gittigimizde geceyarısıydı. dogum yaklasık 11,5 saat sürdü. hem benim için, hem minik bebişim için çok yorucuydu. ikimizin de azmiyle normal doğumla geldi dünyaya Dafnecim. benim gibi kızım da zoru seviyordu :)

9 Ay Nasıl Geçti?

25.02.2011

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page