top of page

20.10.2014- Yedi Bitti

21.10.2014

Çok da ara vermem gerekmedi yazılara. Neyse ki bugün çok yoğun değil iş tempom, araya biraz yazı sığar dedim :)

 

Dün evlilik yıldönümümüzdü. 7 seneyi bitirdik. Daha güzel nice seneler olsun inşallah. Bu seneki kutlamamız biraz sürpriz oldu Can için.

 Bal peteği gibi tatlı, dolu dolu, birbirine bağlı

Arı gibi çalışkan, üretken..

Hafta içine, hem de pazartesi akşamına denk gelince akşam için birşey konuşmamıştık. Her sene Can yapar rezervasyonları, bu sene de ben yapayım istedim. O yüzden pek dile getirmedim açıkçası akşam ne yaparız diye. Evimizde yatılı anneanne-babaanne desteği olmayınca, iki yardımcımızın ikisi de akşam 7 olunca koşarak evlerine dönünce çok da zorlamak istedi sanırım Can şansını :)

 

Bense birkaç gün öncesinden anneme sordum. Aynı gün anneannemin diyaliz günü olduğu için, her zamanki kadar kolay olmayacaktı çünkü çocukları bırakmak. Sağolsun annem her zaman yaptığı gibi yine imdada yetişti ve gizlice organize ettik. Her sene sabahın ilk saatlerinde beni ve Can'ı arayan/mesaj atan annem ve ablam, bu sene sadece sessizce beni kutladılar. Akşama kadar da çaktırmadan idare ettik. Ama akşam neredeyse bozuluyordu planlarımız. Can'ın her zamanki gibi toplatısı uzadı. Böyle yazınca yanlış anlaşılmasın, çok şükür sürekli iş yerinde yaşayan bir koca/baba değil kendisi. Çok gerekmedikçe eve geç gelmez. Hatta sayılıdır gecikişleri. Ama şans ya, tam da dün akşam kritiklikler yüzünden biraz daha kalması gerekti. Beni arayıp haber verdiğinde "tamam ben gidiyorum, sen gelirsin işin bitince" derim normalde ve bakıcılar çıkmadan hemen eve yetişirim. Ama bu sefer "tamam masamda bekliyorum" dedim. Bir yandan da anlayacak diye içim içimi yedi :) Neyse ki işlerin stresine gömüldüğü için detayları pek de yakalayamadı. Bu arada gündüz annemler İkeada selfie paylaşınca bir kez daha 3,5 attım, ama onu da çakmadı :)

 

Geç de olsa çıktık işten, direksiyona ben geçtim ve evin tersi yöne dönünce artık açıkladım. Her zaman erkekler kadınlara sürpriz yapacak değil ya :) Hayat dengelerden ibaret.

 

Rustik dekorasyonu ve zengin tatlı çeşitleriyle çok beğendiğim Caramell cake'e gittik. Normalde akşam yemeği servisi sunan bir yer değil. Yani henüz. Ama sağolsunlar, kırmayıp bizim için bir menü hazırladılar. Çok da başarılı sonuç çıkarmışlar ki yakında mutfağı gönül rahatlığıyla açabilirler :) Hem yemek sunumu, hem de masa düzenlemesiyle tam istediğim gibi oldu.

Hızlı ama keyifli bir yemekle yedinci yılımızı kutladık. Çocukların uyku saatini biraz öteleyerek yetiştik onlara. Eve girince iki kuzunun birden boynumuza atlayıp, Dafne'nin annemin öğrettiği şekilde yıldönümümüzü kutlamasıyla sahip olduğumuz evliliğin gerçekten ne kadar güzel olduğunu yeniden gördük.

 

Herkese sevdikleriyle mutlu bir ömür dilerim..

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page