Daha dün gibi, kocaman göbeğimle 8 aylık hamile oluşuma aldırmadan ordan oraya koşturuyordum.

Bütün günü alışveriş merkezinde geçirmiştim son hazırlıkları tamamlamaya uğraşarak. Hatta annem niye telaşlanıyorsun, daha 1 ay var doğuma demişti. Bana malum olmuş sanırım :)

 

Aynı günün akşamı da annemlerle hep beraber lokale gitmiştik balık yemeğe. Yemek sırasında her zamanki ağrılarımdan daha farklı birşeyler hissettim. Ve şakayla karışık söyledim herkese buradan doğruca hastaneye gideriz diye.

Şakam gerçek oldu. Yemekten sonra eve gittik, biraz dinlenmeye çalıştım ama sancılarım azalmadı.

Gece 23.30 olduğunda artık doğumun başladığını anlamıştım. Bir yandan bundan emindim, bir yandan da daha 1 hafta öncesinde doktorumun doğuma 1 ayın var dediğini hatırlatıyordum kendime. 

 

Bu ikilemi yaşayarak muayeneye girdim ve doktor açılma başlamış odaya yatıralım sizi dedi. İşte o an heyecanlanmaya başladım. Bebeğim, senin en iyi şekilde gelişmen için özenle geçirdiğim hamilelik süresi sona eriyordu artık.

Hafif bir korku başladı, doğumdan sonra sana iyi bakabilecek miyim diye. Doğum sırasında yapmam gerekenlerle ilgili herşeyi unuttum bir anda. Nazlı kızım, dünyaya gelmen 11 buçuk saat sürdü. Bütün günün yorgunluğunun üstüne gece sabaha kadar da sancılarla kıvranınca tüm enerjim bitti. Ama doğumu gerçekleştirebilmek için her derin nefes alıp verişimde senin gücünü hissettim içimde. Ve sen da bana yardım ettin. Çok güzel bir doğum yaşattın bana.

Benim sevgimin, ilgimin, tüm bedenimin bir parçası olduğunu hatırlattın.

Seni ilk kez kucağıma koyduklarında hayatımın gerçekten anlam kazandığını anladım. Nerde, nasıl olursam olayım seni herşeyin üstünde tutacağımı gördüm. O an çektiğim acıların hepsini unuttum. Hayat senden ibaret oldu. Hala da öyle.

 

Aradan bir sene geçti bu hatıraların üstünden. Seni sevgi dolu, algıları yüksek bir birey olarak yetiştirebilmek için iyi-kötü elimden gelen herşeyi yaptım. Bundan sonra da yapacağım. Bazen senin iyiliğin için o an hoşuna gitmeyecek şeyler de yapıyor olabilirim. Mesela yarın sana aşı yaptırmak zorundayım.

Ama bil ki seni sahip olduğum her şeyden çok seviyorum olacağım canım kızım..

27 Ekim 2010 Saat 10:18 Mutlu Yıllar Canım Kızım!

27.10.2011

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz