top of page

2014-2015 Sonbahar-Kış Trendleri

01.10.2014

Tasarımcının işi trendleri önceden takip etmektir. Benim çalıştığım yerdeki görevim gereği 2-3 sene ilerisinin trendleriyle ilgilenmem gerekiyor. Neden?

 

Otomotiv sektöründe araç tasarımı zaten yaklaşık 3 yıl süren bir çalışma. Yani bugün satışa sunulan aracın tasarımına 3 sene önce başlanıyor. "Eee biz bunu yapmıştık ama yapana kadar moda değişti" deme şansınız da yok :) İşte bu yüzden ben mecburum 3 sene sonrayı görmeye, öngörmeye.

 

İzinde olduğum 1 sene boyunca trend raporları hazırlamadım tabi. Şimdi bir anda 3 sene sonrayı anlatmak da olmaz. Hızlı bir şekilde arayı kapatmak lazım :)

 

Buyrun bu da 2014-2015 Sonbahar/Kış Trendleri;

Bir de buna ilave olarak yoğun bir yeşil sezonu başlıyor ki onu ana karteladan ayırıp ayrı bir yelpaze yapmak gerekiyor. Seç, beğen, al :)

Trendleri takip etmenin püf noktası; trend olan her şey bir arada ya da tek başına kullanılacak diye bir kural yok. Ne demek istiyorum? Mesela benim çok sevdiğim renklerden biri griyi ele alalım. Kış döneminde trendy olabilmek için her gün ve baştan ayağa gri giyinmek gerekmiyor. O günkü modunuza ya da bulunacağınız ortama göre konseptinize karar verdikten sonra, griyi daha keskin veya daha soft renklerle kullanmak size kalmış. Birkaç parça gri ile hazırlanmış bir kombin şöyle mesela;

2015 İlkbahar-Yazda görüşmek üzere :) 

Güncellemeler için

Tebrikler! Abone oldunuz

bottom of page